Kadınların Elinden, Kadınlık Hallerine Dair Bir Oyun: Bütün Kadınların Kafası Karışıktır

Yazarından yönetmenine, oyuncularından dekor ve kostüm tasarımına kadar ekibinin çoğunluğunu kadınların oluşturduğu “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”; kadınlık hallerine dair bir bunalım komedisi! Ece Temelkuran’ın aynı adlı kitabından esinlenerek, Selen Uçer’in yazıp yönettiği oyun; 5 Şubat Cuma akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde, 7 Şubat Pazar akşamı ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”; Deniz Çakır, Şebnem Sönmez, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak ve Kadir Çermik’in muhteşem performanslarıyla dikkat çekiyor. Kadınlara, kadınlık hallerine dair bir oyun olan “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”; çoğunluğu kadınlardan oluşan ekibiyle de, yılın en iddialı bunalım komedisi.

Ece Temelkuran’ın 1996 yılında yayınlanan ilk kitabın yeni bir yorumu olarak nitelendirilebilecek “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır” oyunu; gerek dikkat çekici ekibiyle, gerekse iyi kurgulanmış metniyle izleyenleri anında etkisi altına almayı başarıyor. Seray Şahiner tarafından uyarlanan ve ardından Selen Uçer tarafından günümüzde geçen bir olay örgüsü eklenerek kara komedi bir tiyatro oyununa dönüştürülen oyun; kadınların her türlü baskı altında verdiği yaşam mücadelesini ve kafalarındaki ‘karışıklığı’ ya da ‘karıştırılmış olmasını’ sorguluyor.

Kocasından ayrılan, son kitabı yeni yayınlanmış yazar Ebru Uysal, bir buhran geçirmektedir. Evinin balkonundan bir intihar girişiminde bulunur. Komşuları Perran, ünlü şarkıcı Meltem Kaya ve yardımcısı Aysel cama çıkarlar ve onu durdurmaya çalışırlar. Ebru’nun isyanı devam ederken yüzleşmeler yaşanacaktır.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun sanatseverlerle buluşturduğu oyunun dramaturgluğunu Saim Güveloğlu, dekor ve kostüm tasarımını Natali Yeres gerçekleştiriyor.

“Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”; 5 Şubat 2016, Cuma akşamı saat 20:30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde, 7 Şubat 2016, Pazar akşamı saat 16:00’da ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Oyununa ait biletler; Biletix ve oyunun sahneleneceği gişelerden temin edilebilir.

Bilgi için: aysaorg.com
biletix.com
facebook.com/aysatiyatro/

Grup indirimleri için: AYSA Organizasyon
Tel:0 212 2536711 – 05333734379

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here