Çolpan İlhan Adına Moda Okulu Açılıyor

ÇOLPAN İLHAN ADINA MODA OKULU AÇILIYOR…
İSMEK ÇOLPAN İLHAN MODA OKULU ÖĞRENCİLERİN HİZMETİNDE…

İSMEK (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi ) sanatçı kimliğinin yanı sıra moda sektöründe de başarılı çalışmalara imza atan Çolpan İlhan adına Mecidiyeköy Şubesi’nde sanatçının adını taşıyan Moda Okulunu hizmete açıyor.

Kerem ALIŞIK, Çolpan İLHAN’ın atölyesinde kullandığı dikiş makinalarını, dikiş nakış malzemelerini, ayrıca Çolpan Butik’in tasarladığı ve ürettiği 60’a yakın kıyafeti açılacak olan İSMEK Çolpan İlhan Moda Okulu’na bağışladı.
İSMEK Bünyesinde açılacak olan Çolpan İLHAN Moda Okulu’nda özel bir bölümde Çolpan Butik Kreasyonları da sergilenecek.
Konu ile ilgili olarak Kerem Alışık, “İSMEK bünyesinde Çolpan İlhan Moda Okulu açmak düşüncesi bizimle paylaşıldığında çok mutlu oldum. Böyle güzel bir öneri ile gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve Sayın Başkan ile Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı’na teşekkürlerimi sunuyorum.
Moda, annem için en az oyunculuk kadar önemli ve üzerinde titizlik gösterdiği ayrıca 30 yıl emek verdiği bir alandı. Annem son ana kadar büyük bir aşkla yaptığı Modacı kimliğini ve üretimini tıpkı sanat hayatında olduğu gibi hiç bırakmadı. Sanat ve Moda alanında öğrenmek isteyen herkese kapısı açık olan Çolpan İLHAN’ın adına açılacak olan bu moda okulunda hevesli ve yetenekli kişilere pek çok branşta eğitim verilecek olması benim ve ailem için heyecan ve mutluluk verici bir durumdur. Annem ailemizin onuru olduğunu, böylesine önemli bir sosyal sorumluluk projesine hayat vererek bir kez daha kanıtlamış oldu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here