Tiyatro Keyfi’nden Kasım ayı etkinlikleri

http://www.tiyatrodunyasi.com/galeri/201511sbe_outtv.jpg>
2013’te uluslararası bir kuruluş olan Emma Art Limited’in bir markası olarak uluslararası yönetmen Kemal Başar’ın sanat yönetmenliğinde kurulan ve ilk eseri Rain Man’le oldukça ilgi gören, 2 sezonda birinin prodüksiyonunu yurtdışında yaptığı 4 eseriyle yoluna devam eden Tiyatro Keyfi, 3. sezonunda eserlerini düzenli olarak her Salı, Perşembe ve Cuma günü yeni evi Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de sergiliyor.

Topluluğun yeni eseri “Cahide Sonku Müzikali” 20 ve 26 Kasım’da topluluğun evi olan Borusan Oto Dolmabahçe’de sergileniyor. Gökhan Erarslan’ın yazdığı müzikalin reji ve dramaturjisi Kemal Başar’a ait. Müzik Orhan Enes Kuzu, ışık tasarımı ve çevre düzeni Yüksel Aymaz, kostüm tasarımı Canan Göknil. Cahide Sonku’ya sahnede Nilüfer Açıkalın hayat veriyor. Eserde Erhan Yazıcıoğlu, Hakkı Ergök ve Neslihan Yeldan da sesleriyle yer alıyor. Eser 18 Kasım’da zamansız kaybettiğimiz sanat yönetmeni Arda Aydoğan’ın anısına Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde Bakırköy’lü izleyicilerle buluşuyor. Eser 4 Aralık’ta ise Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali’ni açıyor.

Kahkaha garantili, ödüllü komedi “Shakespeare’in Bütün Eserleri – Hafif Kısaltılmış”, 3. sezonunu kapalı gişe olarak sürdürüyor. 17 ve 24 Kasım’da Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de… Long, Singer ve Winfield’in yazdığı, İngiltere’de West End’de 10 sezon kapalı gişe sergilenmiş oyunu dilimize Leyla Özgüler Kalender çevirdi, reji ve dramaturjisini Kemal Başar yaptı. Koreografi Alpaslan Karaduman, kostüm tasarımı ise Berna Yavuz imzasını taşıyor. Kemal Erdurak, Kerem Muslugil ve Mesut Yılmaz oynuyorlar. Eser 19 Kasım’da Yenimahalle Belediyesi Kültür Merkezi’nde Ankara’lı, 25 Kasım’da ise Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi’nde Bakırköy’lü izleyicilerle buluşuyor.
 
Emrah Serbes’in sarsıcı hikayelerinden “Öykülerden Oyunlar”ın sinema teknolojisinin olanaklarından da faydalarak yapılan rejisi ise Tayfun Dinçer’e ait. Savaş Başar’ın anısına sahneye konan eserin ışık tasarımını Yüksel Aymaz, müziği Orhan Enes Kuzu yaptı. Post production’ını VSG’nin üstlendiği eserde Hakkı Ergök ve Kemal Başar rol alıyor. 27 Kasım’da Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de, 28 Kasım’da ise Mersin Tiyatro Festivali’nde izlenebilir.
 
Eserlerin biletlerine Biletix’ten: http://www.biletix.com/etkinlik-grup/104235310/TURKIYE/tr ayrıca Mephisto Kitabevi Beyoğlu, Beşiktaş ve Kadıköy’den ulaşılabiliyor.
 
Rezervasyon ve toplu satış için: satis@tiyatrokeyfi.com.tr  ve 0538 2722379

Tiyatro Keyfi atölyelerinde ise çağdaş oyunculuk eğitimleri veriliyor. Ustalarla teke tek ve çift kişilik atölyelerde ilk hedef Tiyatro Keyfi’nin kendi oyuncularını yetiştirmesi…
 
TİYATRO KEYFİ’NİN İLKELERİ
* Metin ya da yönetmen yerli de yabancı da olsa Tiyatro Keyfi’nin eserlerinde minimalist, geleneksel tiyatromuzdan yola çıkan, ancak çağdaş sahnelemeler yapılır.
* Sezonun repertuarı 1 yıl öncesinden bellidir. Repertuarımızdaki çağdaş eserler ülkede ilk kez sergilenecek ya da dünya prömiyeri yapacak olan metinlerden seçilir; klasik metinlerin ise ülkede az rastlanan bir stille sahnelenmesine dikkat edilir.
* Tiyatro bedava ya da ucuz yapılan bir sanat olmadığından davetli sayısı çok sınırlı tutulur. Eserlerimiz özel davetliler, çalışanlarımız ve aileleri dışında tiyatrocular, jüri üyeleri, eleştirmenler dahil herkese ücretlidir. Ancak boş kalan yerler öğrenci ve gençlere ücretsiz verilir.
* Tiyatro Keyfi tiyatronun evrensel kurallarına uymaya özen gösterir.
* Uluslararası ilişkilere önem verilir. Tiyatro Keyfi bir Avrupa tiyatrosu olmak için çalışır.
 
Tiyatro Keyfi’nin yeni evi Borusan Oto Dolmabahçe Sahne
2012 yılı başında BMW, MINI ve Land Rover gibi markaların satış noktası olarak faaliyete başlayan Borusan Oto Dolmabahçe, Kasım 2013’te eşsiz konumu ve tüm yıla yayılan ajandasıyla, yeni bir kültür-sanat merkezi olmaya aday Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’yi bünyesine kattı. Tiyatro oyunlarıyla başlayan ve aynı zamanda farklı sanat etkinliklerinin de gerçekleştiği “Sahne”, iş dünyasından birçok kişiyi bir araya getiren toplantı, davet ve konferanslara da ev sahipliği yapıyor. (Daha fazla bilgi için: ebru.sekayik@borusanoto.com)
 


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here