Tarık Şerbetçioğlu

1969 yılında Edremit”te doğdu. İlk, Orta, Lise öğrenimini Edremit”te tamamlayıp sırası ile İ.Ü.Fen Fak. Matematik ve Y.T.Ü. Fen Fakültesi Fizik bölümlerinde öğrenim gördü. Halen Anadolu Ü. İşletme Fakültesi İşletme bölümünde okumaktadır.
1987 yılında Paldır Kültür Tiyatrosu”nun oluşumunda yer alarak, tiyatro yaşamına başladı. Güzellikler Evi Oyuncuları, Theatrama adlı topluluklarda çalışmalar yaptı.
1996 sezonunda Ağustos Kültür Merkezi”ni kurdu.
1990-2002 yılları arasında, Uludağ ve Ayvalık”ta faaliyet gösteren Dünya Gençlik Kamp Hizmetleri olmak üzere çeşitli okullarda ve kurslarda drama eğitimcisi olarak görev aldı.
1997-2000 yılları arasında İstek Vakfı Okullarında Tiyatro Eğitmeni olarak çalıştı.
1995 sezonunda Şehir Tiyatrolarında oyunculuğa başladı.
2002 yılından beri St.Joseph Lisesinde Tiyatro Eğitimcisi olarak çalışmaktadır.
Televizyonda; Zamanda Yolculuk, Fırıldak Nuri, Şengül Konağı, Karar Sizin, Yüzleşme, Evdeki Yabancı, Tatlı Hayat, Dadı, Belalı Baldız, Mühürlü Güller, Yadigar, Kurtlar Vadisi, Kadın İsterse, Sıla, Geç Gelen Bahar, Kız Takımı adlı dizilerde rol aldı.
Cumhuriyet ve Son Osmanlı Yandım Ali adlı sinema filmlerinde ve çeşitli reklam filmlerinde oynadı. Seslendirme yaptı.
Şehir Tiyatrolarında; “Bir”, “Diğerlerinin Adı Ali”, “Ne Hepsi Ne Hiçbiri”, “Hürrem Sultan”, “Mankurt”, “Othello”, “İsli Sisli Pis Puslu”,” Hadi Mars’a gidelim”, “3.Rıchard”, “Yaprak Dökümü”, “Kiralık Konak”, “Bağdat Hatun” “Çılgın Dünya”, “Trafik Canavarını Gördünüz mü?””Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe” adlı oyunlarda ,
Şehir Tiyatroları dışında ise “Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası”, “Utanç Duvarı”, ”Laura”, “Evrensel Aracı Para”, “Uygarlık Çöplüğü”, “Kuyu ve Terzi Makası”, “Numan.net”, “Adı Maksut” adlı oyunlarda görev aldı.
“Kuyu ve Terzi Makası”, “Numan nokta net”, “Adı Maksut”, “Scapen’in Dolapları”, “Mutluluk Çiçeği (Ç:O)”, “Beni Dünya Kadar Sev (İBŞT)” adlı oyunları yönetti.
Tiyatro Sanatçısı Binnur Şerbetçioğlu ile evlidir.

Sanatçının sitemizdeki oyunları:


Cibali Karakolu
İstanbul ve Aşk
Aşk, İhanet, Yalnızlık, vs
Toros Canavarı
Korku ve Sefalet
Lades Ya Da Aile Ocağı
İstanbul Hatırası
Balıkesir Muhasebecisi
Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here