Öney Olcaytu

1998 Erkan Yücel Halk Tiyatrosu’nda Burçay ANGER’in yönettiği “Kurtuluş Savaşı Destanı”(Nazım HİKMET) Oyunu ile profesyonel oldu.

1999 Erkan Yücel Halk Tiyatrosu’nda Burçay ANGER’in yazıp yönettiği “Menemen Olayı” adlı oyunda rol aldı.

2000 Nejat Koper’in genel yönetiminde; 78 kişilik bir ekip ile hazırlanan; “Avrasya Gösterisi” adlı kapsamlı bir temsilde rol aldı.

2001 Erkan Yücel Halk Tiyatrosu ile NeJat Koper’in “MİM MİM – Milli Mücadele Grubu” (Selahattin Salışık) adlı eserden uyarladığı “MİM MİM” oyununda rol aldı.

2002 Tevfik Gelenbe Tiyatrosuna girdi. “Bir Bakın Gelene”, “Kırkından Sonra” ve “Nasrettin Hoca’nın Eşeği” adlı oyunlarda görev aldı.

,2003 Erkan Yücel Halk Tiyatrosu’na döndü. Yılmaz Gruda’nın yürüttüğü tiyatro çalışmalarına katıldı. Yılmaz Gruda’nın yazıp yönettiği “Tarzan The Taşeron” adlı oyunda rol aldı.

2004 Kadıköy Belediyesi’nin hazırladığı 30 Ağustos etkinlikleri çerçevesinde, KASDAV İçerenköy Gönüllüleri tarafından organize edilen “Zafer Şöleni” adlı gösteriyi hazırladı ve yönetti.
Bir Güzel Çirkin Tiyatro’ya girdi. “Papatya kızın Düşleri”, “Yalanın Çirkin Yüzü” ve “Bir Güzel Karagöz” adlı çocuk oyunlarında rol aldı.

2005 Bir Güzel Çirkin Tiyatro ile “Meddahtan Masallar”, “Ali Baba ve Kırk Haramiler”, “Kikirik Memiş ve Rezil Vezir”
oyunları ile tiyatro çalışamalrına devam etti.

2006 Tiyatronline adlı internet sitesinde düzenli olarak yazıları yayınlanmaya başladı.

2007 Attila İlhan Kültür Merkezi’nde Etkinlik Sorumlusu olarak göreve getirildi.

İstanbul Hayal Perdesi ile “Cinli Yazıhane” (Kukla Oyunu), “Salıncak” (Gölge Oyunu), “Oğlum Artist Oluyor” (Orta Oyunu) adlı oyunlarda misafir oyuncu olarak görev aldı.

Öney Olcaytu tiyatro çalışmalarını “Tiyatro Başlıyor” bünyesinde sürdürmektedir.
Halen Attila İlhan Kültür Merkezi’ndeki görevine devam etmekte, tiyatro üzerine yazıları Tiyatronline sitesinde düzenli olarak yayınlanmakta ayrıca İBBŞT Sanatçısı Haşmet Zeybek’in Erkan Yücel Halk Tiyatrosu ile yeni dönem için hazırladığı tiyatro çalışmalarına katılmaktadır.

İLETİŞİM: Öney OLCAYTU Tel: 0 537 414 15 68
http://tiyatro.basliyor.googlepages.com

Sanatçının sitemizdeki oyunları:

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here