Okan Patırer

OKAN PATIRER

 

EĞİTİM
1996 – Bursa Sanat Evi ( Tiyatro Kursu ) 3 AY
1996 – Bursa Osmangazi Kültür Merkezi ( Tiyatro Kursu )

( Diksiyon, Doğaçlama, Sahne, Hareket ) 2 Yıl

1998 – Bursa Gençlik İl Spor Müdürlüğü ( Tiyatro Kursu )

( Diksiyon, Dramaturgi, Doğaçlama, Sahne ) 3 Ay

2006 – İstanbul Devlet Konservatuarı Pantomim Bölümü 2 Yıl

Katıldığı Workshoplar:

2010 – Pantomim Workshop of Ofer Blum – ( http://www.mimo.co.il/ )

2010 – Pantomim Workshop of Thomas Leabhart ( Çagdaş Mim Atölyesi)

http://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Leabhart

PROFESYONEL DENEYİM

TİYATRO

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI  

  1.       2016 – Paranoya ( Garson ) (GENÇLİK GÜNLERİ) Yön: Aytuğ Civan
  2.       2015 – Cyrano De Bergerac ( Halk, şair, oyuncu, nöbetçi asker)     Yön: Mehmet Birkiye
  3.       2015 – Cimri (ç.o) ( Fleche ) Yön: Seza Güneş                          
  4.       2014 – Körlük (Fiziksel Tiyatro) (GENÇLİK GÜNLERİ) Yönetmen ve Koreograf: Özge Midilli
  5.       2014 – Islık Sever Max (ç.o) Yön: Kubilay Penbeklioğlu Yön. Yrdm: Okan Patırer
  6.       2014 – Yolcu / Yön: Yıldırım Fikret Uğra Yön. Yrdm: Okan Patırer
  7.       2014 – Türkiye Kayası (Saşa 2014 / Gümrük Memuru 2016) Yön: Cüneyt Türen
  8.       2014 – Sirke Tadında Böğürtlen Reçeli / Yön: Zuhal Ergen Koreograf: Özge Midilli Repetitör: Okan Patırer
  9.       2014 – Lysistrata [Koro] Yön: Kemal Kocatürk Koreograf: Salima Sökmen Repetitör: Okan Patırer
  10.       2014 – Damlaların Dansı (ç.o) Yön: Cengiz Özek Koreograf: Özge Midilli Repetitör: Okan Patırer
  11.       2013 – Edinin Annesi Nerede (ç.o) Yön: Emre Narcı Yön. Yrdm: Okan Patırer
  12.       2013 – Muhteşem Kurt ve Üç Kardeşler (ç.o) ( Kiki, Karınca, Kurt)Yön: Okan Karaca
  13.     2012 – 2014 – Kedi İle Palyaço (ç.o) [Palyaço] Yön: Erhan Özçelik  Yön. Yrdm: Okan Patırer
  14.     2011 – 2014 – Şark Dişçisi (m.o) (Koro) Yön: Engin Alkan
  15.     2011 – Pinokyo (ç.o.) ( Tilki ) Yön: Hakan Yavaş
  16.     2010 – Marad – Sade  ( Hasta ) Yön: Ragıp Yavuz
  17.     2010 – Para  ( Köylü )  (GENÇLİK GÜNLERİ) Yön: Özgür Atkın
  18.     2010 – Bakhalar ( Pentheus’ un Adamı )  Yön: Mihai MANIUTIU
  19.     2009 Karagöz Geri Döndü (ç.o.) ( Karagöz, Kavuklu, İbiş )  Yön: Caner Bilginer
  20.     2009 Kirli Hikâye ( Lawrence )  (GENÇLİK GÜNLERİ) Yön: Özgür Efe Özyeşilpınar
  21.     2009 Coriolanus –  ( 2. Haberci, Volsiyali, Romalı ) Yön: Şükrü Türen
  22.     2008 Vişne Bahçesi ( Yolcu )  Yön: Ali Taygun
  23.     2008 Bir Deniz Masalı (ç.o.)   Yön: Can Doğan
  24.     2008 Gece O Kadar Kirliydi Ki İkisi De Kayboldular ( Tonho ) (GENÇLİK GÜNLERİ) Yön: Göksel Aslan
  25.     2008 Tersine Dünya ( m.o.) ( Zekeriya ) (GENÇLİK GÜNLERİ)Yön: Yeşim Ceren Bozoğlu
  26.     2008 Bu Oyunu Kim Başlatacak (ç.o.) ( Pantomim, Hayali)  (ÇOCUK ŞENLİĞİ) Yön: Rahmi Elhan
  27.     2008 Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz ( m.o.) ( Mahkûm )  Yön: Kenan Işık
  28.     2007 Leyla İle Mecnun ( m.o.) ( Avcı, Dansçı )  Yön: Ali Taygun

HAYAL PERDE

2016 – Paranoya ( Garson ) Yön: Aytuğ Civan

BURSA DEVLET TİYATROSU

  1.       2006 Uçtu Uçtu Midas Uçtu (ç.o.) ( Köle, Keçi )  Yön: Salih Kalyon
  2.       2006 Haydi Karına Koş ( Gazeteci )          Yön: Ahmet Somers
  3.       2005 Bernarda Alba’nın Evi ( Asker, Dansçı )  Yön: Ayşe Emel Mesci
  4.       2004 Gol Kralı Sait Hop Sait (Taraftar, Çiçekçi kız, Dansçı) Yön: Ege Aydan
  5.       2003 Orkestra ( Yahudi Mahkûm )           Yön: Ayşe E. Mesci
  6.       2002 Zilli Zarife ( Genç Adam )  (m.o)Yön: Soner Ağın
  7.       2001 O Benim O Keloğlan (ç.o.) ( Köy seyirlik )         Yön: Özer Tunca
  8.       1997 Kazım İle Havva ( Halk )         Yön: Emin Gümüşkaya

BURSA TİYATRO STÜDYOSU

  1.       2001 Mutto ( Dede, Futbolcu )          Yön: Sinan Yücel
  2.       2001 Sağlık Dostları (ç.o.) ( Anlatıcı, Çocuk )           Yön: Sinan Yücel
  3.       1998 Kimliğimi Arıyorum ( Şevki )    Yön: Sinan Yücel

PINAR ÇOCUK TİYATROSU

2007 Sihirli Ada (ç.o.) ( Ferdinand ) Yön: Pınar Boyar

AKSANAT KARAGÖZ VE KUKLA TİYATROSU

2009 – Yar Baba Bir Eğlence (ç.o.) ( Hacivat, Kukla Oynatımı )  Yön: Taceddin Diker

BURSA NİLÜFER BELEDİYESİ

2005 Doğ Güneşim Doğ (ç.o.) ( 3. Çocuk )          Yön: Ayşe Emel Mesci

BURSA GENÇ KÜLTÜR MERKEZİ

2003 Ayının Fendi Avcıyı Yendi (ç.o.)( Avcı)           Yön: Tolga Tümer

YÖNETMENLİK YAPTIĞIM OYUNLAR

2016 – 2017 İ.B.B.Şehir Tiyatroları Çocuk Eğitim Birimi

ÖTEKİ, BERİKİ, İLERİSİ, GERİSİ

2016 – Yeditepe İşitme Engelliler Özel Eğitim Lisesi

Pantomim Gösterisi

2001 – Bursa Nilüfer Koç İlköğretim Okulu – Drama Dersi  ( Teneke Şövalyeler )

TELEVİZYON 

2014 – Darbe – ( Sinema Filmi ) – TFT Yapım  Yön: Yasin USLU  Rol: Ankaralı Sami

2008 – Beşinci Boyut ( Tarot ) – SAMANYOLU TV – 118. BÖLÜM Rol: İsmet

2007 – Hakkını Helal Et – SAMANYOLU TV – 1. BÖLÜM  Rol: Nedim

2007 – Banka Kombetare Tregtare ( REKLÂM FİLMİ ) [TELEGRAF YAPIM] Rol: Baba (Arnavutluk )

2006 – Cici Murat – KANAL 7 ( TV FİLMİ )  Rol: Ercan

2005 – Sırlar Âlemi / Ağlayan Bebek – FLASH TV ( TV FİLMİ )  Rol: Zihni

2004 – Kınalı Kar – KANAL D ( 3 BÖLÜM)  Rol: Baraj işçisi
ORTA OYUNU
2006 – İstanbul Ümraniye Belediyesi Ramazan Eğlenceleri– ( Pişekâr, Kabadayı, İbiş, Memiş, Karagöz )

2005 – Bursa Büyük Şehir Belediyesi Ramazan Eğlenceleri – ( Pişekâr, Hacivat )

2004 – Bursa Büyük Şehir Belediyesi Ramazan Eğlenceleri – ( Pişekâr, Hacivat )

2001 – Bursa As Merkez – ( Arap Bacı, Kayserili )

2001 – Bursa Mahfel Mado Cafe – ( Arap Bacı, Kayserili )

PANTOMİM

2010 – İ.B.Ş.B Şehir Tiyatroları Genç Günler – Açılış Pantomim Gösterisi

2009 – İstanbul Oyuncak Müzesi ( Yaratıcılık Kursu – Şiir ve Hikâye Anlatımı Mim Gösterisi)

2008 – İstanbul Adli Tıp Kurumu Yüz Sempozyumu ( Yüz İfadesi İle İlgili Pantomim Gösterisi ) 23.09.2008
2007 – İstanbul Dizayn Fuarı / AZİZ SARIYER Tasarım – Hamam Bornoz Tanıtımı ( Pantomim )
2007 – Zamanda Yolculuk  ( Yazar ) – M.O.M. Dans Tiyatrosu – Koreoğraf: Murat Kalfağil

 EĞİTMENLİK ve WORKSHOP

2017 – İstanbul Beylikdüzü Belediyesi / Eğitime Kısa Bir Mola ( Pantomim Atölyesi )

2017 – Bodrum Deneme Sahnesi / Heredot Kültür Merkezi ( Pantomim Workshop )

2012 – İ.B.Ş.B Şehir Tiyatroları Çocuk Şenlikleri (Pantomim Workshop)

2010 – İ.B.Ş.B Şehir Tiyatroları Çocuk Şenlikleri (Pantomim Workshop)
2015 – 2016
İ.B.B. Şehir Tiyatroları 100. Yıl Darülbedai ( Atölyeleri Pantomim Eğitmenliği )

2014-15-16  İ.B.B. Şehir Tiyatroları Çocuk Eğitim Birimi – ( Pantomim Eğitmenliği )

2006 – Bursa Yıldırım Gençlik Merkezi – Drama ve Oyun Çalışması ( Külkedisi )

2006 – Bursa Ticaret Borsası İlköğretim Okulu – Okuma Bayramı (Külkedisi, P.Prenses)

2005 – Bursa Yıldırım Gençlik Merkezi – ( Drama ve Oyun Çalışması )

2004 – Bursa Namık Kemal ilköğretim Okulu – Drama Dersi ve Oyun Çalışması (Okuma Bayramı )
2001 – Bursa Nilüfer Koç İlköğretim Okulu – Drama Dersi ve Oyun Çalışması ( Teneke Şövalyeler )

ANİMASYON

2012 – Torium AVM – İstanbul (Var mısın Pazarlığa? Yarışması – Sunuculuk)

            – Torium AVM – İstanbul (Ramazanda Yıldızlı Sohbetler Programı Sunuculuk)

2005 – Otel Clup MTK / Burhaniye-Ören – Şef Animatör

2004 – Otel Clup MTK / Burhaniye-Ören – Şef Animatör

2003 – Otel Clup MTK / Burhaniye-Ören – Animatör
1999 – 2006 Düğün, Piknik ve Diğer Organizasyonlarda – Clown / Sunucu
– Dardanel Firması Piknik Organizasyonu – Sunuculuk
– Toys’a Ros – Clown Organizasyon

Özel Yetenek:
Oyunculuk,
Pantomim,
Dans,
Akrobasi,
Jongleur (3 Top ),

Diabolo,
Clown (Palyaço),
Karagöz ve Kukla Oynatıcılığı,

Referans: 

http://www.ibb.gov.tr/sites/sehirtiyatrolari/tr-tr/sayfalar/Oyuncu.aspx?oyuncuid=500

Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here