Ankara Devinim Tiyatro’dan 5. Sanat Yılı’nda Bardakçı Baba

http://www.tiyatrodunyasi.com/galeri/201511bardakci_baba.jpg>
Ankara Devinim Tiyatro 5. Sanat Yılı’ nda TEK PERDE, 9/8 lik ritimli, çalgılı – danslı KOMEDİ OYUNU “BARDAKÇI BABA” ile 30 KASIM PAZARTESİ Saat 20.00′ da Ankara Devlet Tiyatrosu 75. Yıl Sahnesi’ nde…

75. Yıl Sahnesi Adres : Mithatpaşa Caddesi No: 18 – Kızılay

Biletler MyBilet ve Bambu Kültürevi’ nde (Bambu Kültürevi Adres : izmir 2 Caddesi Oya Apt. 45/18 – Kızılay)
Bilgi ve Rezervasyon İçin Tel : 0535 475 05 68
                                                                            *   *   *
Yunus Emre GÜMÜŞ’ ün yazdığı, Ahmet YAPAR’ ın yönettiği, müziklerini Engin BAYRAK’ ın hazırladığı, koreografisini Bayram Can TAŞKIRDI, vokal koçluğunu Didem DOĞAN’ ın ve reji asistanlığını Ayça AKDAĞ’ ın üstlendiği, tek perdelik komedi oyunu “BARDAKÇI BABA” yeni sezonda Ankara’ da gösterimine devam ediyor…

Oyunda; Fatmanur İSMAİLÇEBİ, Hüseyin OÇAN, Özlem MİLLİCİ, Ozan DEMİRCİOĞLU, Eylül AYKUT, Burgaç DÖĞÜŞÇÜ, Esma ŞENCAN,  Eren DAĞHAN ve Ahmet YAPAR rol alıyor.

ANKARA DEVİNİM TİYATRO FACEBOOK SAYFASI (www.facebook.com/devinim.tiyatro)
BARDAKÇI BABA KADRO BİLGİSİ VE ÖZGEÇMİŞLER ( https://www.facebook.com/media/set/?set=a.929597273777158.1073741833.135949193141974&type=3 )
BARDAKÇI BABA OYUNU TEASER ( https://www.youtube.com/watch?v=QdJ14QGZtT0 )
__________________________________

Devinim Tiyatro, tiyatro tutkunu, tiyatro sevdalısı insanların kurmadığı, tam tersine tiyatroyu eleştiren, saplantı haline getirmeyen insanların oluşturduğu bir ekiptir. 10 Ağustos 2010 tarihinde Ahmet YAPAR öncülüğüyle kurulmuştur. 15 Ekim 2010 tarihinde de ilk oyunları olan Roberto Zucco isimli oyunla seyirci karşısına çıkmışlardır.

Her tiyatro gibi karmaşık süreçlerden geçerek Ankara’ da kendini tekrar eden yapımlardan sıyrılmak, ismi gibi yeni arayışlar, yenilikler içinde olma gayretindedir.

Tiyatroyu sisteme boyayanlara inat, tiyatroyu sistemden sıyıramayanlara inat, öncelikle Türkiye’ deki tiyatro anlayışını ve arayışını eleştirerek kendine bir yer bulma çabasındadır. Türk Tiyatrosu’ nun suskun, yorgun ve baskı altında kalan döneminden sıyrılıp, korkmadan, kuruluşunda kimseden maddi ve manevi destek almadan yoluna devam etmekte, yanlış yapa yapa ama yine tiyatro yapa yapa Türk Tiyatrosu’ na bir “devinim” kazandırma iddiasındadır.

Devinim Tiyatro’ nun bugüne kadar hazırlamış olduğu oyunlar;

Bernard Marie Koltés – ROBERTO ZUCCO
Anton Çehov – AYI – SAYFİYEDE YAZ – KUĞUNUN ŞARKISI
BİR EVLENME TEKLİFİ – TÜTÜNÜN ZARARLARI
Bertolt Brecht – MUHBİR
Eugéne Ionesco – İKİ KİŞİLİK HIRGÜR
Ahmet Yapar – EŞ ZAMANLI AŞKLAR
Marsha Norman – İYİ GECELER ANNE
Stefan Zweig – SATRANÇ (UYARLAYAN: Ahmet YAPAR)
Yunus Emre Gümüş – BARDAKÇI BABA

Gişe / Rezervasyon Ve Detaylı Bilgi İçin
Telefon : 0535 475 05 68
E. Mail : ankaradevinimtiyatro@gmail.com


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here