Altan Tezel

1980 yılında Enis Fosforoğlu Tiyatro Okulunda üç yıl süren eğitimini tamamladı. Daha sonraki yıllarda once asistan, daha sonra öğretmen olarak okulda devam etti. 1982 yılında Enis Fosforoğlu Tiyatrosu’nda oynadığı Kandemir Konduk’ un Turizm Patlaması adlı oyunuyla profosyonel oldu.
1984 yılında Akdemik Genç Oyuncular Topluluğu ile oynadığı Turgut Özakman’ın Duvarların Ötesi adlı oyunla Avni Dilligil en iyi oyun ve erkek oyuncu ödülü aldı. Bundan sonra Enis Fosforoğlu Tiyatrosu’nda bir çok önemli oyunda oyuncu, yönetmen, olarak görev yaptı. T.V. de Karşı Karşıya, Altınkuş Musiki Cemiyeti, Stüdyo Pazar, Mutluyüz Ailesi ve daha birçok dizide bölüm oyunculuğu yaptı. Bir çok reklam filminde oynadı. Tuncay Özinel Tiyatrosu, Nisa Serezli-Tolga Aşkıner Tiyatrosu, Ayşegül-Ali Atik Tiyatrosu, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Etibank, Fanta Çocuk Tiyatroları’nda uzun yıllar çalıştı. Lise ve üniversite seviyesinde okullarda tiyatro dersleri verip, oyunlar yönettikten sonra 2010 yılında kendi tiyatrosu olan Tiyatro 34’ü kurdu.
Ayrıca profesyonel olarak müzikle uğraşmaktadır. Bateri, piyano ve gitar çalmasının yanı sıra solist, besteci ve aranjör olarak çalışmalarını halen sürdürmektedir.

Sanatçının sitemizdeki oyunları:


Dikkat Uzaylı Çıkabilir! (Çocuk Oyunu)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here