Trainspotting

Semaver Kumpanya – 2005

Kadro:

Irvine Welsh’in romanından uyarlayan: Harry Gibson
Dilimize Çeviren: Ani Haddeler Pekman
Yöneten: Işıl Kasapoğlu

Sahne Tasarımı: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarımı: Funda çebi
Müzik: BABA ZULA
Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Fotoğraflar: Banu Kaplancalı
Yönetmen Asistanı: Ani Haddeler Pekman
Ses Teknisyeni: Emrah Erda
Kostüm Tasarımı Asistanı: Sibel Emre

Oynayanlar:
Tansu Biçer
Çelik Bilge
Asil Büyüközçelik
İrem Erkaya
Ahmet Kaynak
Yavuz Pekman
Nadir Sarıbacak
Çıplak Ayaklar Kumpanyası:
Candaş Baş
Maral Cerenoğlu
Duygu Güngör
Emre Olcay
Mihran Tomasyan
Şafak Uysal
Şebnem Yüksel
Resmeden: Nehir Çinkaya

 

Oyun Hakkında:

Semaver Kumpanya 2005-2006 sezonunda Irvine Welsh’in aynı adlı kült romanından Harry Gibson tarafından uyarlanarak İngiltere’de sahnelenen, ardından Richard McCarthy ve Olivier Peyon tarafından fransızcaya çevrilen “Trainspotting” adlı oyunu Ani Haddeler Pekman’ın çevirmenliğinde dilimize kazandırdı. Danny Boyle’un 1996 yapımı sinema uyarlaması ile bütün dünyada ün kazanan “Trainspotting”, eroin bağımlılarının yaşamın ve ölümün kıyısındaki hayatlarını anlatan yürek burkan bir öykü.


Oyun, toplumun kenarına itilmiş bu gençlerin, tüm dünya için ortak olan sorunlarını, düzenle ve toplumla yaşadıkları uyumsuzluğu, şiddete ve ölüme yazgılı yaşamlarını gerçekçi bir tiyatro diliyle izleyiciye aktarıyor. “Trainspotting”i Işıl Kasapoğlu sahneliyor. Oyunda Semaver Kumpanya’ya Çıplak Ayaklar Kumpanyası danslarıyla, Nehir Çinkaya da sahnede canlı olarak çalışacağı resimleriyle eşlik edecek. Oyunun müzikleri Baba Zula tarafından gerçekleştiriliyor.

Trainspotting VI.Lions Selim Naşit Özcan Tiyatro ödüllerinde sahne üzerinde en iyi plastik sanatçı (Nehir Çinkaya),en iyi usta erkek oyuncu (Tansu Biçer), en iyi ışık (Cem Yılmazer) dallarında da ödüle layık görüldü.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here