Şiddet Üçlemesi 2 – Şeker

Tiyatro Artı – 2012

Kadro:

Metin/Yönetim: Didem Kaplan
Proje Koordinasyon: Mehmet Ali Gümüş
Dramaturg: Ufuk Tan Altunkaya
Afiş Resmi: Serpil Odabaşı
Işık Tasarım: Zeki Elveriş ,

Oyuncular:
Ahmet Yaşar, Dilek Yorulmaz, Serpil Bilgil, Şakir Güler

 

Oyun Hakkında:

Tiyatro Artı, seyircisini her çocuğun doğduğu andan itibaren maruz bırakıldığı toplumsal ve fizyolojik şiddetle yüzleşmeye çağırıyor. “Şiddet Üçlemesi 2 – Şeker”, çocukların gördükleri ve öğrendikleri arasında yaşadıkları kafa karışıklığını, acılarını vey ok edilişlerini anlatıyor..
Tiyatro Artı, “Şiddet Üçlemesi 2 – Şeker” ile çocukların kirletilmiş dünyalarını, onların gözünden ve dilinden aktarırken bir yandan da cinayete kurban gitmiş dört çocuğun hikayesini sunuyor. Devletin döşediği mayınlarla ölen Ceylan Önkol, polis kurşunlarına hedef olan Uğur Kaymaz, üvey annesi ve üvey anneannesi tarafından öldürülen Fırat Sezer ve bir bayram günü şeker toplamak için gittiği evde tecavüz edildikten sonra bıçaklanarak öldürülen Türkan Ay…
Oyunun yazarı ve yönetmeni Didem Kaplan, Şiddet Üçlemesini yaparken toplumda zayıf konuma indirgenmiş olan herkese uygulanan her türlü şiddeti irdelemeye çalıştıklarını ve bunu yaparken sahnede şiddeti göstermek yerine “şiddet” mevzusunu irdelemeyi tercih ettiklerini iletiyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here