Roma Hamamı

Oyuncu Tayfası – 2008

Kadro:

Yazan : Stanislav Stratiev
Çeviren : Hüseyin Mevsim
Yöneten : Arif Kuru
Işık Tasarım : Akın Yılmaz
Dekor Tasarım : Burhan Yılmaz
Kostüm–Aksesuar Uygulama : Derya Şen
Ses – Müzik Uygulama : Y.Emre Usta

OYUNCULAR
Ivan Antonov : Ufuk TUNCER
Doçent : Kadir Burak SALİMOĞLU
Marta : Yağmur TAŞLIPINAR
Cankurtaran : Kerem YILMAZ
Tsekov : Arif KURU
Diamandiev : Kubilay YILMAZ
Sağır ve Dilsiz : Elif KASAPÇOPUR
Sunucu : Beyza BİRGEN
Yönetmen : Elif KASAPÇOPUR
Konuşan Usta : Kubilay YILMAZ
Konuşmayan Usta : Arif KURU
Taksi Durağı : Kubilay YILMAZ

Genel Koordinatör : Kerem YILMAZ

 

Oyun Hakkında:

Oyuncu Tayfası’nın son numarası sahnelerde…2005 yılından bu yana her yeni projede çıtayı yükselten topluluk bu kez Bulgar yazar Stanislav Startiev’in 2 perdelik komedisi “Roma Hamamı” ile sizlerle.

Yaz aylarında tatile hiç çıkamayan İvan Antonov’a rahatsızlanan müdürünün tatil kartı verilir. Evinin anahtarlarını salonunun döşemelerinin tamiri için ustalara bırakan Antonov’un kapıdan çıkmasıyla taksi durağında başlayan macerası evine dönmesiyle başlayacaktır.
Salonundan eşsiz bir roma hamamı çıkmıştır. Ustalar şaşkın ve medya hazırdır. Bu arada eve yerleşmiş ve roma hamamıyla unvan ve paraya ulaşmak isteyen hatta bu uğurda nişanlısı Marta’yı bile ihmal eden Doçent Ananiev’inde hırs içinde bekleyişi Antanov’u şaşkınlık içinde bırakır. Hamamı yurtdışına kaçırmak isteyen Tsekov’la evi tarihi eserlere meraklı zengin müşterisine satmak isteyen Diamandiev ise evinde yabancılaştırılmış Antonov’un kafasını daha da karıştırmak için hazırdır. Tatil dönüşünde kendi baba ocağından atılmak üzere olan Antonov’un kurtulma şansı devletin roma hamamına atadığı Cankurtaran’la iyice trajikomik bir hale dönecektir.

Stanislav Stratievin Roma Hamamı adlı eseri bizi evimizden çıkarken kapıyı açık bırakmamaya zorlayacak; “bu oyuna ikinci kez gelebilmeyi çok isterdik ama evi boş bırakmaya gelmez” diyeceksiniz.

Ancak evi boş bırakmak riski, artık evinizdekiler gibi gördüğünüz Oyuncu Tayfası’nı izlemek için değer değil mi? 2. 3. ve 4. seyirlerinizde de koltuklarımız yine sizin…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here