Mi Minör

Tiyatro Grubu – 2012

Kadro:

Yazan: Meltem Arıkan
Yönetmen: Memet Ali Alabora
Müzik: Evrim Demirel
Dijital Tasarım: Nine
Görsel İletişim Tasarım: Melin Edomwonyi
Işık Tasarım: Fikret Kemal Yiğitcan
Kostüm: Meral Cebecioğlu
Ses&Görüntü: Selçuk Artut
Videoların Yönetmeni: Özgür Uyanık
Yönetmen Yrd: Francesca Lavinia Camozzi
Editör: Karl Mercer
Dekor: Kerem Çetinel
İlustratör: Julia Chau

Oyuncular

Memet Ali Alabora, Pınar Öğün, Can Kahraman, Sennur Nogaylar, A. Fuat Onan, Coşku Cem Akkaya, Gözde Seda Altuner, Barış Yalçınsoy, Gizem Yağız, Onur Ay, Öznur Serçeler, Anıl Eroğul, Cansu Kasapoğlu, Deniz Çakır, Ege Arıkan

 

Oyun Hakkında:

Mi Minör “Kendine Özgür Ülke Pinima“da geçen bir oyundur. Oyun alanına girdiğiniz anda Pinima‘ya girmiş olursunuz.

Pinima herşeye başkanın karar verdiği, demokrasiyle yönetilen bir ülkedir. Yakışıklı, akıllı ve gece gündüz uykusuz kalarak halkı için neyin doğru neyin yanlış olduğunu düşünen başkan seçimlere katılacak iki partinin de başkan adayıdır.

Pinima‘da düşünmenize gerek yoktur, ama isterseniz düşünce özgürlüğü satın alabilirsiniz. Pinima‘da tek tehlike uzaylılardır. Pinima halkı en çok uzaylılardan korkar çünkü uzaylılar akılları ele geçirebilir.

Mi Minör‘de seyirci isterse tribünlere oturarak seyirci kalmayı, isterse oyuncularla aynı zeminde ayakta durarak oyuna katılmayı seçebilir.

Gösteri boyunca Ustream, Twitter ve Facebook’da neler olduğunu kaçırmak istemiyorsanız, akıllı telefonlarınızı kullanabilirsiniz. Piyanosunun tiz sesleri yasaklanan Piyanist, ona eşlik eden müzisyen ve seyirciler gösteri sırasında bambaşka bir deneyim yaşamanızı sağlayabilir.

Piyanist ve ekibi sosyal medyayı kullanarak ülkede yaşananları tüm dünyaya canlı olarak duyurucaklar. Mi Minör sadece oyunun oynandığı alanda değil, dijital medya üzerinden dünyanın her yerinden canlı olarak takip edilebilir. Dijital seyirciler de isterlerse sosyal medya aracılığı ile oyuna katılabilir ya da sadece olanları seyretmeyi tercih edebilir.

Her an herşeyin olabileceği bir oyun olan Mi Minör Aralık ve Ocak ayı boyunca KüçükÇiftlik Park’ta.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here