Kaplumbağa

Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu – 2012

Kadro:

Yazan: Juan Mayorga
Yöneten: Ali Poyrazoğlu

Oyuncular
Ali Poyrazoğlu, Bülent Kayabaş, Özdemir Çiftçioğlu ve Nur Gürkan

 

Oyun Hakkında:

Bir gün ansızın kapınız çalınsa , ve o kapıyı çalan , gözlerinizin içine bakarak; “Seni bu güne kadar kandırmışlar, senin geçmişin, tarihin sana yanlış anlatılmış” derse ne yaparsınız?

Ali Poyrazoğlu Tiyatrosunun uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek yeni oyunu “KAPLUMBAĞA” da, tarihin tozlu sayfaları aralanıyor. Tarihi yazanlar, tarihi bozanlar, tarihi istedikleri gibi yorumlayanlar, dönüştürenler, fantastik bir sirkin içinde, şovlarını sergiliyorlar. Hayretle izlenecek, şaşırtıcı bir güldürü, “KAPLUMBAĞA”. Savaşların, ilerlemelerin, devrimlerin altında yatan şaşrıtıcı olaylar…

Çağdaş İspanyol tiyatrosunun en önemli yazarlarından Juan Mayorga ‘nın yazdığı Ali Poyrazoğlu’nun yönettiği “Kaplumbağa” da tarihe yerden mi, yoksa kuş bakışı mı bakmak gerekir ikilemine eğlenceli yanıtlar aranıyor. “Kaplumbağa” da ayrıca Bülent Kayabaş, Özdemir Çiftçioğlu ve Nur Gürkan gibi deneyimli ve Ali Poyrazoğlu’nun yıllarca beraber aynı sahneyi paylaştığı oyuncular rol alıyor. Dekor uygulama Sırrı Topraktepe, kostüm Şirin Dağtekin’e ait..

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here