Kaç Baba Kaç

Bakırköy Belediye Tiyatroları – 2013

Kadro:

Yazan: Ray Cooney
Çevirenler: Haldun Dormen – Kemal Uzun
Yönetmen: Haldun Dormen
Dekor: Osman Şengezer
Kostüm: Sadık Kızılağaç

ROL DAĞILIMI
Erol Ozan Ayhan, Emre Koç, Yonca Cevher,Ali Rıza Kubilay, Nurhayat Atasoy, Alper Kut, Nevşim Ayşen Erzat, Didem Germen, Zeynep Köse Şengünler, Bulut Akkale, Murat Şenol, Aytekin Özen

 

Oyun Hakkında:

‘Kaç Baba Kaç’; kirli geçmişin en umulmadık anda nasıl ortalığa saçılabileceğini gözler önüne seren bir komedi.
Doktor David Morgan oldukça gergindir, kariyerinin en önemli sunumlarından birini yapmaya hazırlanmaktadır. Kariyerinin dönüm noktasını belirleyecek olan sempozyumun başlamasına oldukça kısa bir zaman kalmıştır. Morgan konuşmasının provasını yaptığı esnada geçmişten hiç beklenmedik bir misafir çıkagelir. Yıllar evvel yasak aşk yaşadığı Jane Tate onu görmek istemektedir. Üstelik Doktor’a vereceği bir de havadis vardır. Morgan’ın 18 yıl önce evlilik dışı yaşadığı ilişkiden bir çocuğu dünyaya gelmiştir. Genç adam, babası ile tanışmak ve ona kendini tanıtmak için hastaneye gelmiştir. Ancak babasını henüz tanımayan genç, hastaneye gelirken sarhoş ve ehliyetsiz araba kullandığı için polis tarafından aranmaktadır. Leslie, peşinde polisle hastane koridorlarında babasını aramaktadır. Üstelik Doktor Morgan’ın karısı da hastanededir. Konuşma yapmasına ise artık dakikalar kalmıştır.
Morgan’ın bu çok önemli günde, bir yolunu bulup geçmişin üstüne çöken gölgesinden kurtulması gerekmektedir. Doktor, meslektaşı Ted’den yardım ister. Ancak zaten karışık olan işler iyice arapsaçına döner. Yalanlar olayı daha da içinden çıkılmaz hale getirir.
‘Kaç Baba Kaç’ evlilik, yasak aşk ve kariyer üzerine kargaşa ile örülü soluksuz bir komedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here