Bizim Ev

Tiyatro Fora – 2012

Kadro:

Yazan: Theresa Rebeck
Çeviren: Eda Söylerkaya
Yöneten: Tufan Karabulut
Dekor: Behlüldane Tor
Kostüm: Hale Eren
Işık: Gökhan Tiryaki

Oynayanlar

Wes: Tufan Karabulut
Jeniffer: Bahar Şenbahar
Stu: Deniz Salman
Merv: Arda Kavaklıoğlu
Alice: Burcu Alp
Grigsby: Suzan Acun
Vince: Uluç Özkök

Reji Asistanları: Serap Koçer
Evrim Bağcı
Işık Realizatörü: Burak Yeşilova
Sahne Teknisyeni: Baran Bektaş
Grafik Tasarım: Deniz Şensöz
Fotoğraf: Erhan Kaya

Genel Sanat Yönetmeni
Tufan Karabulut

 

Oyun Hakkında:

TELEVİZYON dünyasının en önemli yapımcılarından biri olan Wes, giderek azalan raytingler karşısında, Amerika’nın en beğenilen haber spikeri Jennifer’ı popüler bir “reality show”un sunucusu haline dönüştürür.

Bu arada, Orta Amerika’da bir evi paylaşmakta olan dört genç, gerçek dünyanın menfaatleri üzerine ateşli kavgalara tutuşmaktadırlar: Merv, bir türlü mutfağı temiz bırakmamakta; içlerinden biri sürekli Alice’in yoğurdunu yemektedir. Ayrıca uzun zamandır ev kirasını da ödeyememektedirler.

Hayat gerçeği, televizyon gerçeğiyle çarpıştığında, kendimizi bir milleti bir araya getirip perçinleyen bir dramanın merkezinde buluruz.

Bizim Ev, en çarpıcı krizi bile çekici bir eğlenceye dönüştürmeye niyetli, medya takıntılı bir kültürün nefis iğneleyici komedisidir. Theresa Rebeck’in yazdığı Eda Söylerkaya’nın dilimize çevirdiği, Tufan Karabulut’un yönettiği, dekor tasarımını Beylüldane Tor’un, kostüm tasarımını Hale Eren’in, ışık tasarımını Gökhan Tiryaki’nin yaptığı “Bizim Ev”de başlıca rolleri Tufan Karabulut, Bahar Şenbahar, Deniz Salman, Arda Kavaklıoğlu, Burcu Alp, Suzan Acun ve Uluç Özkök paylaşıyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here