Almanya’dan Falım Geldi

Tiyatro Bizden – 2011

Kadro:

Yazan-Yönetmen: Cenk Tunalı

Oyuncular:
Aslı Baltacı
Onur Atilla
Nuray Uslu
Aziz Aslan
Doğan Akdoğan
Dilşah Demir

 

Oyun Hakkında:

Oyun Programı:
13-20 Mart ve Nisan ayı Boyunca Her Pazar Günü Saat: 19:00 BAKIRKÖY SANAT MERKEZİ (BSM)
İrtibat: İncirli Cd. Faik Köksal Sk. 3/A Bakırköy ( ÇAMLIK HASTANESİ KARŞISI )
REZ: 0554 5844059
——————————-
Yer: Sizin Ev. Zaman: Di’li geçmişe bağlı gelecek zaman. Olay: Senden, benden, bizden.

İstanbul’da, sizin ilçenize bağlı bir semtte, sizin sokakta hatta ve hatta sizin apartmanda oturan alt komşunuz Recep ve Müjde çifti henüz tanışmadıysanız 24 yıldır evliler. Ve oğlunuzun kankası olan Mustafa ile kızınızın dershaneden yakın arkadaşı olan Çağla bu güzide çiftin meyveleri.

Mustafa geleceğin Futbolcusu.Oğlunuzla beraber ilerde aynı takımda oynayacaklar.Gerçi sizin oğlan son izlediği filmden sonra ajan olmaya karar verdi.Olsun Mustafa’da zaten bir pop star .Çağla ise henüz dershanede olmasına rağmen starlığın dayanılmaz yükü onu düşündürüyor.. Ayrıca kızınızın bir tiyatrocu olma konusunda ki tek sırdaşı ve arkadaşı..Siz onu hala işletme okuyacak bilin..

Müjde Hanım lise mezunu ve erken denilebilecek bir yaşta evlenmiş bir ev hanımı..Tüm gün ev işleriyle uğraşır.Dizi izlemekten çok hoşlanır. RTÜK gibidir. Ne İzlenmeli ne izlenmemeli ondan sorulur. Evin reisi aslında odur hepimizde olduğu gibi. Kocası Recep’de kendisini reis bilir. Hepimizde olduğu gibi.

Recep Bey çok çalışmış yıllarca, Emekli… Arkadaşları ona başhekim der. Emekli maaşıyla koca evi döndürür. 2 Çocuk okutur. Küçük birikimleri vardır.. Tabii ki tek spor olarak futbolu bilir. Zamanında Feyyaz’la küçük bir sıkıntı yaşasalar da hala fanatik Beşiktaşlıdır.Maç olduğu gün size gelen bağrışmalardan anlamanız lazım zaten.. Birde bu ay aidatı ödeyememiş sizden özür diledi.

Karşılarına Gülben Hanım taşındı..Görünüşe göre zarif ve kibar bir bayan. Kocasını erken yaşta kaybetmiş.

Türkiye’de hayat normal normal ilerlerken, İstanbul’da hayat yoğun trafik altındayken Her şey bu aile için kavgasıyla neşesiyle normal seyrinde giderken, Almanya’dan gelen sürpriz bir misafirle nerdeyse hepsinin hayatları değişir.

Almanya’dan bugüne kadar kimler geldi kimler. Gidenimiz kadar gelenimiz oldu..”Durumum yok durumum” diyen Babalarımız Dayılarımız umudu Almanya’da buldular..Gittiler geldiler. Elleri boş gelmediler çoğu zaman. Marklar, çikolatalar, sigaralar, son moda kıyafetler,”eğitici filmler”.Gerçi bazen de ev sahibinin küçük oğlu geldi evden çıkmak zorunda kaldık ama olsun.
Tadımızı bozmadık..

Ama bu sefer bu aileye Almanya’dan falları geldi..Fala inanma falsız kalma demişler.Recep, Müjde Mustafa, Çağla hatta Gülben’de öyle yaptı..
Fala inanmadılar belki ama ellerindeki küçük çizgilerden,küçük hayatlarını büyük umutlarla doldurdular..

Sizi de kahveye bekliyorlar…Zaten üst kattasınız..E hadi buyurun..Belki falınıza da bakılır.

Fal bizden. Seyretmek sizden…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here