Mavi’nin Yazarından Dramatik Yazarlık Workshop’u

Geçtiğimiz günlerde 40. oyununu geride bırakan Mavi‘nin yazarı Aykut Göker, tiyatro oyunu ya da öykü yazmak isteyenleri birlikte adım atmaya çağırıyor. Mavi’den önce yazdığı ve yönettiği birçok kısa oyun ile tanınan, aynı zamanda Olağan Masallar Tiyatrosu’nun Genel Sanat Yönetmenliği‘ni üstlenen Aykut Göker, öykü kurmak ve oyun yazımı alanlarında uzun yıllardır edindiği tecrübeyi,
23 Mayıs Cumartesi günü 13:30 – 17:30 arasında Kadıköy Living Room‘daki katılımcılarla paylaşacak. Etkinliğin biletleri Biletix.com ve Living Room gişesi üzerinden satışa sunuldu.

10 yıla varan basın kariyerinde birçok mecrada yazarlık görevi üstlenen, aynı zamanda öykü, şiir ve deneme gibi alanlarda da eserler veren Aykut Göker, yazdığı ve yönettiği çok sayıda kısa oyunun ardından seyircilerin büyük beğeniyle söz ettiği Mavi adlı psikolojik gerilim türündeki oyunu ile dikkatleri üzerine çekti.

Mavi’de, doktorunun hayatını fazlasıyla yakından takip eden bir hastayla psikiyatrın arasında geçen ve sahnelerde eşine pek rastlanmamış sıra dışı bir gerilimi tiyatro sahnesine taşıyan Aykut Göker, merak uyandırıcı ve sürükleyici bir öykünün/tiyatro oyununun nasıl oluşturulacağına yönelik birikim ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak. Öykü ve karakter tasarısı, dramatik yapı, metinde yaratıcılık, metin bilgisi gibi konuların odağında gerçekleştirilecek olan çalışmada uygulamalı olarak oyun yazım sürecine adım atılacak.

23 Mayıs Cumartesi günü 13:30 – 17:30 saatleri arasında Living Room’da sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştirilecek olan Aykut Göker’in Dramatik Yazarlık Workshop’unun biletleri Biletix.com üzerinde ve Living Room gişesinde satışa sunuldu.

Dramatik Yazarlık Workshop’u Hakkında

Mentor: Aykut Göker
Yer: Living Room (Kadıköy)
Tarih: 23 Mayıs 2015
Zaman: 4 saat (13:30 – 17:30 arası)
Biletler: Sahne gişeleri ve Biletix
Detaylı Bilgi İçin: Aykutgoker.com ve Livingroom.com.tr 


CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here