İstanbul Devlet Tiyatroları’nda Yedi İlden Yedi Oyun

İstanbul Devlet Tiyatrosu,  Mayıs ayında yedi ilden yedi oyunu İstanbul’daki tiyatro severlerle buluşturuyor.

Bu yıl ilk kez düzenlenen ‘’Anadolu Buluşması’’ ile İstanbul Devlet Tiyatrosu, Türkiye’nin dört bir yanından gelen ekiplere, sanata ve Anadolu’ya eşlik ediyor. Bu buluşma kapsamında Adana, Sivas, Konya, Trabzon, Diyarbakır, Van ve Erzurum Devlet Tiyatroları ekipleri bulunuyor.

Adana Devlet Tiyatrosu ve Erzurum Devlet Tiyatrosu’nun açılışını yaptığı buluşma, seyircilerin yoğun ilgisiyle devam ediyor.

TRABZON’DAN İSTANBUL’A PARKTA GÜZEL BİR GÜN

Anadolu buluşmasına katılan dört bölgeden biri de Karadeniz bölgesi. Trabzon Devlet Tiyatrosu, Kıeran Lynn’in yazdığı, çevirisini Yeşim Gökçe’nin yaptığı Pakta Güzel Bir Gün ile İstanbul’a konuk oluyor.

Oyunun yönetmeni Kuvvet Yurdakul, İstanbul’da olmanın önemini vurgulayarak şunları ekledi: ‘’Bu buluşma, hem bölgeler arası dayanışmayı sağladığı gibi hem de çoktan unuttuğumuz, yalnızlaştırdığımız Anadolu’da yapılan sanatı göstermek adına özel bir anlam taşıyor.’’

Peki, Parkta Güzel Bir Gün ne anlatıyor?

Sınırları henüz çizilmiş bir ülkede, parkta güzel bir gün geçirmek isteyen sevgililerin, ülkenin, ülkelere sınır çizenlerin ve belki de en çok gerçeğin anlatıldığı oyun 12 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Cevahir Salon 1 de görülebilir.


CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here