Eskişehir Şehir Tiyatroları Gençlik Sahnesi Kursiyerleri’nden Yunus’un Güncesi

galeri/20155yunusun_guncesi.JPG>
Eskişehir Şehir Tiyatroları Gençlik Sahnesi Kursiyerleri
“Yunus’un Güncesi” adlı oyunu Seyirci ile Buluşturuyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde oluşturulan Gençlik Sahnesi Kursiyerleri eğitim çalışmaları kapsamında “Yunus’un Güncesi” adlı oyunun ilk gösterimini 4 Mayıs pazartesi günü gerçekleştirecek.

2014-2015 tiyatro sezonu ile birlikte yeni bir çalışmaya imza atan Şehir Tiyatroları, koordinatörlüğünü ve eğitmenliğini Şehir Tiyatrosu sanatçılarının üstlendiği Gençlik Sahnesi Tiyatro Kursu faaliyetleri kapsamında Şehir Tiyatroları sanatçısı Mete Ayhan’ın yazıp yönettiği “Yunus’un Güncesi” adlı oyunu 4 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00’da Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı (Opera) sahnesinde izleyici ile buluşturuyor. Ezgi Coşkun’un hareket ve dans düzenini gerçekleştirdiği oyunun müzikleri Onur Ermez’e ait.

Yunus Emre’nin yaşam öyküsünden ve eserlerinden yola çıkılan ve edebi bir yolculuğu anlatan oyunda, Gençlik Sahnesi Kursiyerleri Burcu Sığın, Cemre Özdamar, Ceren Uğursın, Derya Kılıç, Eda Devrim Delal Çelik, Esra Rukiye Erdoğan, Fatma Yavuz, İpek Uzkalan, Mehtap Demirel, Melodi Özkazanç, Merve Kuzgun, Raziye Kevser Güven, Sevi Cemre Cingirt, Zişan Aktaş, Bedri Adar, Burak Güler, Dilaver Köstem, Onur Birgi rol alıyorlar.
Yunusun Güncesi Mayıs ayı içinde Eskişehir Şehir Tiyatroları sahnelerinde izleyici ile buluşmaya devam edecek.


CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here