Antalya 6. Uluslararası Tiyatro Festivali Başladı.

Antalya 6. Uluslararası Tiyatro Festivalinin açılışında, Hintli ‘Taj Express’ grubunun ‘Bollywood’ müzikali sanatseverlerle buluştu.

Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki festivalin açılışında konuşan Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, baharın gelmesiyle tiyatro festivali açılışları yaptıklarını, bunlardan birinin de Antalya’daki olduğunu söyledi.

Tiyatronun doğduğu topraklardaki festivali, heyecan ve coşkuyla düzenlediklerini ifade eden Birecik, ’40 bin kişilik anfi tiyatroların bir gecede dolduğu seyirci rakamlarına ulaşamadık daha. Bir medeniyetin başka bir medeniyete bırakabileceği başka ne olabilir ki?’ ifadesini kullandı.

‘Aşkın Yeni Adresi’

Açılışta daha sonra Hindistan’dan katılan ‘Taj Express’ grubunun, Bollywood’un komedi, gerilim, aşk, aksiyon gibi renkli öğelerini barındıran ‘Aşkın Yeni Adresi’ müzikali sergilendi.

Etkinliğe, Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürü Selim Gürata ve sanatseverler katıldı.

Festivalde bu yıl Türkiye’den 4, yurt dışından 6 tiyatro topluluğu 10 farklı oyun sergilenecek.

Ankara, Diyarbakır, Sivas ve Erzurum devlet tiyatrolarını bir araya getirecek etkinlik için Hindistan, Rusya, Romanya, Fransa, Makedonya ve Norveç’ten tiyatro grupları da Antalya’ya geliyor.

Devlet Tiyatroları, Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali ile geride bıraktığı 5 yılda 24 ülkeye ev sahipliği yaparak 50 farklı oyun ve 101 temsil ile 68 bin seyirciye ulaştı.


CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here