Tiyatro4, Boş Şehir ile 22 Aralık’ta İzmir Sanat’ta

BOŞ ŞEHİR 22 ARALIK’ta İZMİR SANAT’ta..

Tiyatro4’ün, “Türk Tiyatrosunda yeni bir soluk” olarak değerlendirilen “Boş Şehir” adlı oyununu 22 Aralık 2014 Pazartesi günü saat 20.00’de İzmir Sanat’ta tekrar sahnede.
Makedon oyun yazarı Dukovski’nin savaş karşıtı güçlü mesajlar veren oyunu “Boş Şehir”, 13 Kasım’da yapılan ilk gösteriminde Derya Efe’nin sıra dışı rejisi, Kağan Uluca ve Serdar Bakioğlu’nun usta işi oyunculuklarıyla büyük övgü almıştı. İki yıllık özverili bir çalışma sonucunda sahneye konan oyunun video mapping uygulanan dekoru İlker Şahin’e, animasyon tasarımı Uğur Engin Deniz’e, Ses ve müziği Erdem Tunalı’ya, kostümleri Polat Canpolat’a ve görselleri Alpgiray Kelem’e ait.
Bilet ayırtmak için mybilet.com adresine veya 0537 7600410 numaralı telefona başvurulabilir.

YALANLAR GERÇEK OLABİLECEK KURGULARDIR

Yıllardır görüşmemiş iki kardeş Gyore ve Gero, yıllar sonra savaş seslerinin altında boşaltılmış bir şehirde karşılaşırlar. Konuşulmamış yılları, söylenmemiş kötü sözleri birbirinden şimdi sakınmayan iki kardeş, burada her şeyi açığa çıkaracaklar.

Sonlarına 6 saat kala Boş Şehir’de gezip konuşacak, eğlenecek, ağlayacak, dövüşecek ve kavuşacaklar.

Deyan Dukovski, müthiş zekası ve samimi dili ile akıp giden, bu sarsıcı ve muzip oyunu, bugüne, şehire, kardeşliğe dair tam yerinde bir mizah kullanarak tiyatroya hediye ediyor. Tiyatro4 ise hakkını vermek üzere yepyeni bir teknikle deneyerek tiyatroda mapping ve 3 boyutun ilk örneklerinden birini seyirciyle buluşturuyor.

Yazan. Deyan DUKOVSKİ
Çeviren. Bilge EMİN
Yöneten . Derya EFE
Oyuncular. Kağan ULUCA, Serdar BAKİOĞLU

“Savaş karşıtı, oldukça sert iki kişilik bir oyunu, bitmesini hiç istemeden seyrediyorsanız, o tiyatronun sahnesinde olağanüstü bir şeyler oluyordur. ‘Boş Şehir’, uzun bir aradan sonra severek izlediğim ve bitmesini hiç istemediğim bir oyun oldu.”
( Sirel Ekşi- Habertürk) devamı için : http://www.haberturk.com/yazarlar/sirel-eksi/1010313-bos-sehiri-izleyin

“Bu oyun sizi donla ortada bırakır, pantolonunuzu çıkarıp uçuşan etekler giydirir, sarhoş veya zengin eder, hatta tiyatroya veya kumarhaneye götürebilir. Küstüren barıştıran deli eden ve el ele tutuşturan bu oyunda, sarsılmak ve şaşırmak için yılın son temsili 22 Aralık Pazartesi, Fuar İzmir Sanat’ta.”
(Mavisu Kahya – Sanatatak) devamı için : http://sanatatak.com/view/Bos-Sehir-Dolu-Sehir/1326

www.tiyatro4.com
facebook.com/Tiyatro4
twitter.com/tiyatro4_info
instagram.com/tiyatro4
0 537 760 04 10

Bilet : http://www.mybilet.com/event/17579/bos-sehir/


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here