Tiyatro Öteki Hayatlar, onuncu sezonuna yeni oyunu “10 En Zor Karar” ile kutluyor!

2014-2015 tiyatro sezonunda onuncu yılını kutlayan Tiyatro Öteki Hayatlar, bu sezona özel olarak hazırladığı ’10’ adlı projesinde, ilk sezondan bu yana oyunlarında sahneye çıkmış kadın oyuncularını ekibe yeni katılan oyuncularla bir araya getiriyor. ‘En Zor Karar’ alt başlıklı oyun 2014 İstanbul’unda yaşayan 10 kadının kürtaj yaptırıp yaptırmamaya karar verme öyküleri çerçevesinde günümüz kadınının kendiyle ilgili en yaşamsal konularda ne kadar özgür olabildiğini araştırıyor. 10 kişilik oyunun 20 aktrisle çalışıldığı bu proje sezon içinde cuma ve cumartesi akşamları birbirinden tamamen farklı iki kastla sahnelenecek.

******************************************
Ekin Yazın Dostları 2014 Tiyatro Ödülleri’nde Jüri Özel Ödülü ve Yılın En İyi Oyun Yazarı, XIV. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde ise Yılın En İyi Oyun Yazarı ödüllerinie layık görülen Üç Yapraklı Yonca, ekim ayı boyunca son oyunları ile Yan Etki Sahne’de olacak. H. Can Utku’nun yazıp yönettiği oyunda Eda Erman ve Ufuk Karagöz rol alıyorlar.

Bir aşk ilişkisinin öncesi, sonrası ve daha sonrasını gösteren üç tablodan oluşan oyun, Berlin duvarının yıkıldığı gece tanışan bir çiftin hayattan, aşktan ve birbirlerinden beklentilerini sorgularken, bir kuşağın kendini tanıma serüvenini de daha iyi anlamaya çalışıyor.
 
‘Bir kuşağın beklentilerini, heyecanlarını, umutlarını ve umutsuzluklarını, hayal kırıklıklarını gündeme getiren, bu kuşağı daha iyi anlamaya çalışan ve daha iyi anlamamız için yol gösteren, çağımızın insanını sahne ışıklarına çıkartan, bize tiyatro tadını, tiyatro hazzını yaşatan bir oyun. Gençlerimiz yok edilmeye çalışan tiyatromuz için bir umut.’
– Yaşar İlksavaş / dirensanat.com

***********************************************************
‘Başıbozuklar Zirvesi’, sezon boyunca Yan Etki Sahne’de olacak. H. Can Utku’nun yazıp Artun Özsemerciyan ile birlikte yönettiği oyunda, Artun Özsemerciyan, Aycan Uygun ve Tonguç Dikme rol alıyor.

Başıbozuklar Zirvesi’nin başlaması için son bir saat kırksekiz dakika…
Bilinmeyen bir zaman ve coğrafyada bir otel odasında üç kişi : Biri iktidar sahibi, diğeri yardakçısı; konukları ise, iktidar sahibinin geçmişinin aynası…
Her biri farklı birer zamana ait üç kişi… Anlaşamadıkları konu ise iktidarın özü : Para mı, bilgi mi yoksa kuvvet mi?

Tiyatro Öteki Hayatlar – Ekim 2014
° 10 Ekim 2014 Cuma – 20:30      BAŞIBOZUKLAR ZİRVESİ
° 11 Ekim 2014 Cumartesi – 20:30      BAŞIBOZUKLAR ZİRVESİ
° 17 Ekim 2014 Cuma – 20:30      ÜÇ YAPRAKLI YONCA  (son oyunlar!)
° 18 Ekim 2014 Cumartesi – 20:30      ÜÇ YAPRAKLI YONCA  (son oyunlar!)
° 31 Ekim 2014 Cuma – 20:30      10 (EN ZOR KARAR) 
°  1 Kasım 2014 Cumartesi – 20:30      10 (EN ZOR KARAR) 
 
Tam : 30 TL – İndirimli : 20 TL
Biletlerimizi MyBilet’ten satın alabilirsiniz
Bilgi için: Eda Erman / 0533 593 67 80 / info@otekihayatlar.com  

Yan Etki Sahne
Yemenici Abdüllatif Sokak Hoş Apt. No:9 Kat: 1, Beyoğlu


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here