İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun Yeni Oyunu: Sinan Süleymaniye’de

Sinan Süleymaniye’de
İSTANBUL DEVLET  TİYATROSU
KÜÇÜKÇEKMECE CENNET KÜLTÜR MERKEZİ SAHNESİ
 
Cem Günen’in yazdığı “SİNAN SÜLEYMANİYE’DE” adlı oyunun yönetmeni Mahmut Gökgöz. 30 Kasım 2013’te Küçükçekmece Cennet Kültür Merkezi Sahnesi’nde prömiyer yapan oyunun yönetmen yardımcılığı R. Onur Duru’ya, dekor tasarımı Osman Şengezer’e, giysi tasarımı Mihriban Oran’a, ışık tasarımı Ayhan Güldağları’na, müzik Nurettin Özşuca’ya aittir. Oyunun koro şefi Uğur Yılmaz’dır.

Oyunda rol alan sanatçılar; Fatih Kahraman, Murat Karasu, Selçuk Kıpçak, Umut Demirdelen, Deniz Gürzumar, Mehmet Önal, Fırat Demir, Cihan Ayhan, Muzaffer Demirel, Birol Engeler, Yıldırım Eryılmaz, Uğur Yılmaz, Arif Mustafa Güney, Doruk Şengezer, Aybar Taştekin,   Başar Alemdar, Cem Çelik, Gökhan Yılmaz, Nesrin Sütçü, Onur Erolus, R. Onur Duru, Tuğrul Ozan Tuğrul, Umur Sevim.

Olmaz denen her işi oldurmuş bir Mimar, Mimar Sinan. Ustalık dönemini taçlandıracak olan “Süleymaniye” üzerinde çalışmalar devam ederken, teftişe gelen Sultan Süleyman’a iki ay içinde her şeyin biteceği sözünü verir. Artık önünde hayatının en zor sınavlarından biri durmaktadır. Ve aşmak zorunda olduğu engeller yalnızca bir yapının tuğlalarıyla harcı değil aynı zamanda her fırsatta karşısına dikilen bazı yöneticiler ve başarısını kabullenmek istemeyen güç odaklarıdır.

Oyun Tarihleri: 24-29 Aralık tarihleri ve 2-12 Ocak tarihleri arasında Cevahir-1 Sahnesi’nde.

Oyun tanıtım sayfası:  Sinan Süleymaniye’de
 


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here