4 Ödüllü Belgesel Oyun Sivas93 Kozzy Kültür Merkezinde

galeri/20134sivas93.bmp>

4 ÖDÜLLÜ BELGESEL OYUN
“SİVAS 93”;
KOZZY KOZYATAĞI ALIŞVERİŞ ve KÜLTÜR MERKEZİ’NDE!

Genco Erkal’ın Madımak Oteli’nde yaşananları ve mahkeme sürecini anlattığı “Sivas 93” belgeseli, büyük beğeni toplayan güncellenmiş haliyle; 26 Nisan 2013, Cuma akşamı saat 20:30’da Kozzy Kozyatağı Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde!

Usta oyuncunun katliamın 20. yılı nedeniyle güncelleyerek hafızalardan silinmeyen katliamı tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdiği belgesel oyun, bellekleri tazelemeyi amaçlıyor. Yakın dönem siyasi tarihimizin en sarsıcı olaylarından biri olarak Sivas Madımak Oteli’nde yaşananları ve sonrasında mahkeme sürecini film görüntülüleri eşliğinde tiyatro seyircisiyle buluşturan “Sivas 93”; aydınların yaşadıklarına, yazdıkları kitaplara, söyleşilere ve Sivas Davası tutanaklarına dayanıyor.

Genco Erkal’ın yazıp yönettiği, ilk kez 2008 yılında sahnelenen ve 4 ödüle layık görülen belgesel oyun “Sivas 93”e, Fazıl Say’ın müzikleri tamamlayıcı oluyor. Giysi tasarımını Özlem Kaya’nın üstlendiği belgesel oyunda, Erkal’a sahnede Meral Çetinkaya, Yiğit Tuncay, Saliha Şirvan Akan, Cansu Fırıncı ve Cem Sürgit eşlik ediyor.

90.000’den fazla seyirci tarafından izlenerek rekor sayılabilecek bir izleyici kitlesine ulaşan “Sivas 93” güncellenen haliyle; 26 Nisan 2013, Cuma akşamı saat 20:30’da Kozzy Kozyatağı Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşuyor.

 


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here