Tiyatroadam, Bölge Hastanesi ile Nisan Ayında Sahnelerde

Oyun tanıtım sayfası: Bölge Hastanesi
————————————–
Gerek konusu, gerekse oyunculuk performansları
ve sahnelenmesiyle
 sezonun en iddialı yapımlarından biri olan
“Bölge Hastanesi”
seyirciden tam not aldı.
 
Savaşın gölgesinde bir bölge hastanesi…
Hiç kimsenin taburcu olamadığı tuhaf bir oda…
 Kırık dökük bir ameliyat masasında, neşterle parçalara ayrılan balkan toprakları…
Ve trajikomik bir “Kimlik Nakli Operasyonu”…
Masallarla-gerçekler, yazılanlarla-yaşananlar arasında sıkışmış insanlar…
Kahkahalar ve gözyaşlarının birbirine karıştığı trajikomik bir oyun…
 
Balkanların en ünlü oyun yazarlarından biri olan Bulgar yazar Hristo Boyçev’in, Hüseyin Mevsim’in tarafından dilimze çevrilen bu trajikomik oyunu, savaş sırasında Balkanlar’da bir bölge hastanesinin kimsenin taburcu olmadığı bir koğuşunda geçiyor. Bu koğuş ve içindeki hastalar yıllardan beri  parçalanarak kimliksizleştirilmeye çalışılan balkan toplumunun bir minyatürü olarak da algılayabileceğimiz bir koğuştur.
 
Oyunda hafızasını yitirmiş ve ismini -daha doğrusu kim olduğunu-  hatırlamaya çalışan bir hastanın, odadaki diğer hastalar tarafından kendisine biçilen yeni kimliğiyle mücadelesi, eğlenceli ve bir o kadar da trajik bir dille anlatılıyor.
 
Uyumlu bir ekip çalışmasıyla Fatih Koyunoğlu ve Deniz Özmen tarafından sahneye konulan, müziklerini Tevfik Kulak’ın yaptığı oyunda Tiyatroadam oyuncuları Aşkın Şenol,  Ayça Koyunoğlu, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Şebnem Bilgeer, Berk Yaygın, Çetin Kaya ve Barış Yıldız rol alıyor.
 
 
 Kahkalar ve gözyaşlarının birbirine karıştığı “Bölge Hastanesi” tüm tiyatroseverlerin keyifle izleyeceği ve oldukça etkileyici bir oyun.
 
Oyun Tarihleri:
8 Nisan Pazar saat 20:30 Muhammer Karaca Tiyatrosu 
22 Nisan Pazar günü saat 18:00 Kozzy Alışveriş Merkezi
23 Nisan Pazartesi saat 20:30 Oyun Atölyesi
24 Nisan Salı saat 20:30 Oyun Atölyesi
29 Nisan Pazar saat 20:30 Muhammer Karaca Tiyatrosu
 
Detaylı bİlgi için: www.tiyatroadam.com
 
Telefon:    
0505 695 47 53
0535 869 83 94
 
Tiyatroadam Hakkında 2007 yılının Kasım ayında konservatuvar mezunu, tiyatro sevdalısı bir grup genç oyuncu tarafından, başarılı sinema yönetmeni Serdar AKAR’ın süpervizörlüğünde kurulan Tiyatroadam, 2008-2009 sezonunda ilk oyunları olan “Albay Kuş” ile 100 oyun oynayarak yaklaşık 20.000  izleyiciye ulaşmış pek çok ödüle layık görülmüştü, 2009-2010 sezonunda  “Markalı Hava” , 2010-2011 sezonunda ise  “Generaller, Savaş ve Barbekü” oyununu sahnelemiş ve yine büyük beğeni toplamıştı.

2011 Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’nde “Generaller, Savaş ve Barbekü” oyunuyla “Komedi ya da Müzikal Dalında Yılın En Başarılı Yapımının Yönetmeni” (Engin Alkan), 2009, Muhsin Ertuğrul Tiyatro Ödülleri’nde, “Albay Kuş” oyunuyla “Umut Veren Oyunculuk Ödülü”, “Yılın En Başarılı Yeni Tiyatrosu Ödülü” , 2009, Sadri Alışık Tiyatro Ödüleri’nde, “Albay Kuş” oyunuyla “Gençlik Özel Ödülü”, 2008, 8. Lions Tiyatro Ödülleri’nde, “Albay Kuş” oyunuyla “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülü” (Fatih Koyunoğlu)
 
www.tiyatroadam.com


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here