Küçük Prens ve Çiçek – Tiyatro Yeniden (Çocuk Oyunu)

ÇOCUK EDEBİYATININ BAŞYAPITLARINDAN “KÜÇÜK PRENS ”  MAYIS AYI BOYUNCA GÖZTEPE AFL KÜLTÜR MERKEZİ’NDE SAHNELENİYOR..

Tiyatro Yeniden sanat yönetmeni Dersu Yavuz Altun tarafından “Küçük Prens ve Çiçek” adıyla sahneye uyarlanan oyun, Mayıs ayı boyunca çocuk seyircilerle buluşacak…

“Küçük Prens ve Çiçek”
 
Küçük Prens gezegeninde tek başına yaşamaktadır. Biri sönmüş ikisi hala lavlar püskürten üç tane yanardağı, ayrıca hiçbir gezegende bulunmayan eşsiz güzellikte bir tek çiçeği vardır. Çiçeğine küsen Küçük Prens gezegeninden ayrılıp farklı gezegenlere yolculuk yapar. Bu gezegenlerde birbirinden ilginç- eğlenceli kahramanlarla karşılaşır. Ama aklı hep gezegeninde ve çok sevdiği çiçeğindedir. Dünyada karşılaştığı Tilki O’na, çiçeğinin “biricik” olduğunu, sevgiyi değerli kılan şeyin emek vermek olduğunu öğretir..
 
Masal: Saint Exupéry
Uyarlayan/ Yöneten: Dersu Yavuz Altun
Reji Asistanı: Emre Işındağ
Dekor Tasarım: Üstün Dökmen
Kostüm: Almila Altınsoy
Müzik: Melis Taşkın- Murat Sever- Effective Studios / Tufan Dağtekin
Ses/ Video Tasarım: Effective Studios / Tufan Dağtekin
Işık Tasarım/ Uygulama: Cemal Sezer
 
YER: GÖZTEPE AFL KÜLTÜR MERKEZİ
Anadolu yakasında, oldukça merkezi ve kolay ulaşılabilir bir noktada, kapısında güvenliğin olduğu, ağaçlar , çiçekler arasında oldukça güvenli ve huzurlu bir ortamda , büyükçe bir bahçenin içinde, 300 kişilik bir tiyatro salonu…
( Öğrencileri taşıyan servis araçları, sürekli güvenlik kontrolünün bulunduğu  bahçe kapısını geçtikten sonra tiyatronun girişine kadar yanaşabilir.. Çocuklar merdiven basamağı olmayan salona ( Düz ayak) oldukça güvenli bir biçimde girebilir.. Tiyatro’nun bulunduğu bahçede 300 arabalık bir otopark alanı vardır..Trafik yok.. Asansör yok.. Merdiven yok.. Kargaşa yok.. Gürültü yok..)
MAYIS AYI PROGRAMI
HER PAZAR ( 6-13-20-27 MAYIS )  : 13:00 VE 15:00
HAFTA İÇİ HER PAZARTESİ  (7-14- 21-28 MAYIS)  10:30  VE 13:30
REZERVASYON VE TOPLU BİLET : BAŞAK ÇALIŞKAN
TEL: O 216 414 46 36     CEP TEL: 0 535 844 844 8      www.aflkultur.com


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here