Mavi Sanat Tiyatrosu Küçük Altın Balık ve Ayrılık ile İzmir sahnelerinde

Küçük Altın Balık
Müzikli-Danslı Çocuk Oyunu

27 Ocak Cuma ve 28 Ocak Cumartesi 14:00’de AKM’de (Konak-İzmir)

İzmir Sanat’da son 5 oyununu kapalı gişe oynayan “Küçük Altın Balık” adlı çocuk oyunumuz şimdi E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi’nde (Konak) sahnelenecektir. 8 kişilik tamamı profesyonel oyuncu kadrosuyla “Küçük Altın Balık” çocuklarımıza unutulmaz bir heyecan yaşatacak.

Oyun Nazım Hikmet’in aynı adlı librettosundan Ahmet Akdeniz tarafından uyarlandı. Çocuklar bu oyunda özgürlüğin ne kadar önemli bir şey olduğunu öğreniyorlar. Birey olarak kendilerini tanımaya yönelik çıkarımlar ediniyorlar. Bir akvaryumda başlayan oyun göle, dereye, ırmağa, denize ve okyanusa taşınıyor. Bu geçişler arasında yer alan müzikler ise kulaklarımızın pasını siliyor. Son zamanlarda film müzikleriyle adını sıklıkla duyduğumuz Engin Bayrak, çocuk tiyatrosu müzikleriyle de besteci kimliğini bir kez daha gösteriyor.Hülya Nüfusçu imzasını taşıyan danslarda görülmeye değer. Oyunun yönetmeni ise Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü mezunu Alper Akdeniz.

Bilet Fiyatları: Ön sıralar 20 TL, orta ve arka sıralar 15 TL.
* 10 ve üzeri bilet alımlarında indirim uygulanmaktadır.

Ayrılık
Tek Perde Komedi
27 Ocak Cuma ve 28 Ocak Cumartesi 20:30’da AKM’de (Konak-İzmir)

Mizahın ustaca işlendiği, seyredenlerin kendilerinden mutlaka bir parça bulduğu “Ayrılık” adlı yetişkin oyunumuz, E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi’nde (Konak) sahnelenecektir. Devlet Tiyatroları’nın usta  sanatçıları Şebnem Doğruer ve Gürol Tonbul’un oynadığı “Ayrılık”, İzmir’de kaçırılmaması gereken nitelikte bir oyun.

Ayrıldıktan tam bir sene on üç gün sonra eski eşinin evine giden adamla, boşandığı karısı arasındaki komik ve düşündürücü bir hesaplaşmaya şahit olacaksınız. Oyun boyunca bir yandan birbirlerinin bilmedikleri yönlerini keşfeden ayrılmış çiftin hikayesi aktarılırken, bir yandan da modern zamanların eleştirisi yapılıyor.

Bilet Fiyatları: Ön sıralar 25TL, orta ve arka sıralar 20TL.
* 10 ve üzeri bilet alımlarında indirim uygulanmaktadır.

İletişim:

www.mavisanat.org
0232 464 44 78
0232 464 60 69
0532 516 07 97
0532 528 02 70

Bilet Satışları : E.Ü    A.K.M (Konak-İzmir) ve www.mybilet.com


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here