Sanatçılar Tiyatro ile Kadına Şiddete Hayır Diyor: Kadın Olmak

Son günlerde kadına olan şiddetin artmasıyla beraber ‘Kadına şiddete hayır’ sesleri yükselmeye başladı. Kadına olan şiddete bir tepkide tiyatroculardan geldi.Sinema-Tv dünyasından ve Ankara Sanat Tiyatrosunda uzun yıllar oyunculuk ve yönetmenlik yapan Yaşar Akın ” Ülkemizde son zamanlarda hemen hemen her gün,şiddet ,bıçaklama ve kadın ölümleri ile karşı karşıyayız.
Bu toplumsal sorumluluktan hareket ederek,KADIN OLMAK? Oyununu yazdım. Feryat eden,analarımızın ,bacılarımızın,kızlarımızın sesine kulak veren o kadar az ki,biz sanatçılar duyarsız olamayız. ” Dedi.
 
”KADIN OLMAK ? ” Adlı oyunun yönetmeni Yaşar Akın bu projede yer alan oyuncu Nagihan Doğan’la uzun bir araştırmadan sonra oyunda yer alan karakterleri anlaliz ederek çalışmalara başladı.Oyun çağdaş bir anlayışla yorumlarken dans ve müzikler ile zenginleştirilmiştir.Oyunun dans düzenini Filiz Çoşkuner,müziklerini ise Kaan Özcan yapmıştır.
  
Şiddete hayır diyen tek kişilik  ” KADIN OLMAK ? ” oyunu eylül ayında prömiyer yapacaktır.


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here