Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tiyatro Yetenek Sınavı

YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ SAHNE SANATLARI BÖLÜMÜ
TİYATRO YETENEK SINAVI ÖN KAYITLARI DEVAM EDİYOR

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü, alanında ilham verici çalışmalara imza atacak Tiyatro sanatçıları yetiştirmek amacıyla 28 Haziran 2011 tarihinde tiyatro yetenek sınavı düzenliyor.

25 kişilik öğrenci kontenjanı ve öğrencinin yeteneğine göre verilen burslar ile Sahne Sanatları Bölümü, diğer üniversitelerin ilgili bölümlerine göre sahne uygulamalarıyla belirgince öne çıkmakta.
Sahne Sanatları Bölümü, 2010-2011 öğrenim yılından itibaren, teorik ve uygulamalı dersler, seminer ve atölye çalışmalarını kapsayan dört yıllık bir Tiyatro eğitim programıyla akademik dünya ve sanat dünyasında yerini almıştı.

Daha ilk yılında bölüm öğrencilerinin 15.Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde ve 9.Üniversitelerarası Tiyatro Festivali’nde sahne almaları ise dikkat çekmişti.
 
Yetenek sınavına girecek aday tiyatro öğrencileri için, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sahne Sanatları Bölüm Başkanı , Tiyatro Sanatçısı, Yrd. Doç. Dr. Adnan TÖNEL ; “Çağdaş bir kültür ve dünya görüşü oluşturacak bir alt yapıya sahip, sahne sanatları mesleğini sürdürmek için gereken bilgi, beceri ve yetenekleri kazanmış, araştırma yapan ve sonuçlarını yorumuna yansıtabilen, varlığını ve sanatçı kişiliğini korumak ve sürekli geliştirmek için gereken disiplin ve alışkanlıklarla hareket eden, evrensel sanat duyarlığına ve estetik düzeye ulaşmaya açık, özeleştiri yapabilen nitelikli sahne sanatçıları yetiştirmek temel hedefimiz” diyor.
 
Yetenek Sınavı için başvuru ve ön kayıtlar 13 Haziran 2011 tarihinde başladı, 27 Haziran 2011 tarihine kadar devam edecek. Yetenek Sınavı ise 28 Haziran günü saat 10.00 da, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Topkapı Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi, Yılanlı Ayazma Caddesi No : 26, Cevizlibağ Topkapı / İSTANBUL adresinde tek aşamalı olarak yapılacak.

Sınava, 1 dram 1 komedi olmak üzere (2 parça) ve 1 şiir hazırlayarak katılacak adayların, YGS sınavından 140 veya üzeri puan alarak ön kayıt yaptırmaları yeterli.

Ön Kayıt için istenen belgeler ise: 2011 YGS Sınav Sonuç Belgesi’nin aslı ve fotokopisi (en az 140 puan), Kimlik Belgesi, bir adet vesikalık fotoğraf. “Özel Yetenek Giriş Sınavı Formu” ise kayıt sırasında verilecek.

Telefon: 0212 444 50 01 ‘den 1202


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here