Mekan Artı’da Haziran ayında 6 yeni proje

Yeni Projeler Haziran Ayında da Sokak Arası’nı Şenlendiriyor

Açılışından bu yana pek çok yeni oyuna ev sahipliği yapan Mekan Artı’da Haziran ayında 6 yeni proje ilk kez seyirciyle buluşacak.

Mekan Artı, bu ay sanat severlere üç yeni dans projesi ve oyunu izleme şansı sunuyor. Açılışından bu yana pek çok farklı alternatif gruba programında yer veren Mekan Artı’nın Haziran ayı programındaki çeşitlilik yine dikkat çekiyor. Altı yeni proje sieyirciyle ilk kez Mekan Artı’da buluşuyor.

Bu yeni projelerden ilki Ariel Dorfmann’ın ünlü oyunu “Ölüm ve Kız”. Ufuk Tan Altunkaya tarafından 80 darbesi sonrası Türkiye’sine uyarlanan oyun Tiyatro Artı’nın önceki projeleri gibi yine deneysel özellikler taşıyor. Darbe sonrası, günlük yaşamında kendisine işkence eden kişiyle karşılaşan bir kadının iç dünyasını anlatan “Ölüm ve Kız” 18-20 ve 24 Haziran tarihlerinde sahneleniyor. Tiyatro Artı’nın bir diğer yeni projesi “Dilber Dudağı”ysa son zamanlarda artan kadın cinayetleri üzerine tasarlanan bir proje. Belgesel nitelik taşıyan oyun 10 Haziran’da Mekan Artı’da. İlk gösterimini Mayıs ayında yapan “Katletme Üzerine Bir Oyun Denemesi” de 11-17 Haziran tarihlerinde sergileniyor.

Mekan Artı’da Haziran ayında üç farklı dans gösterisi yer alıyor. Modern dansla ilgilenenler için Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Ana Sanat Dalı’ndan yeni mezun olan ‘6’ koreograf ve dansçı adayının eserlerinden oluşan “Altı”, 7 ve 9 Haziran tarihlerinde Mekan Artı’da sergilenecek.

Erdem Gündüz’ün koreografisini yaptığı Su Güneş Mıhladız ve Erdem Gündüz’ün dans ettiği “Cadı Ağacı” ise Mekan Artı’da Haziran ayında yer alacak bir diğer proje. Heykel ve Beden arasındaki boşluğu irdeleyen gösteride Edip Cansever’in “Cadı Ağacı” adlı şiirinden de yararlanılıyor. İlgilenenler için “Cadı Ağacı” 23 Haziran’da Mekan Artı’da.

Mekan Artı’da yer alan bir diğer dans gösterisi  “Ağustos’ta Karla Dans” ise 8 ve 22 Haziran tarihlerinde sahneleniyor.

“Sokak arası”nda bu ay sergilenecek Jean Tardieu’nun “Gişe”si Dönüşüm Atölyesi Oyuncuları tarafından sahneleniyor. Projelerini İzmir’de sergileyen DAO’nun İstanbul’daki bu tek gösterisini kaçırmayın. Ayrıca Alternatif Tiyatro Mekanları Ortak Girişimi kapsamında düzenlenen Tiyatro Sohbetlerinin ilki 6 Haziran’da Mekan Artı’da. Moderatörlüğünü Çetin Sarıkartal’ın yapacağı “Bağımsız Tiyatro Mekanlarının Yeri” konulu sohbetin konuşmacıları Metin Balay, Mark Levitas, Robert Schild, Tilbe Saran ve Serhan Ada.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için
0212 224 57 56
www.mekanarti.com


CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here