Aşk Sözleri, ENKA’da

 
TARAFSIZ KALAMAYACAĞINIZ
“AŞK SÖZLERİ”
ENKA YAZ ETKİNLİKLERİ’NDE!
 
22. ENKA Kültür Sanat Yaz Etkinlikleri; 21 Temmuz 2010, Çarşamba akşamı saat 21:15’te sahnelenecek “Aşk Sözleri” adlı tiyatro oyunu ile devam ediyor! Beğenilen oyuncular Deniz Çakır, Ali İl, Mihrace Yekenkülüğ, Eren Balkan, Erkan Pekbay ve Kemal Kocatürk’ün rol aldığı oyun, ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda sanatseverlerle buluşacak.
 
Kemal Kocatürk’ün, W. Shakespeare’in eserlerinden uyarladığı ve yönetmenliğini üstlendiği, yine Kemal Kocatürk’ün tasarladığı ışıkların altında sahnelenen oyunda; başarılı performanslarıyla beğeni toplayan oyuncular, oyunun kahramanlarını ete, cana, kana büründürüp görünür kılıyor.
 
Asya Prodüksüyon Tiyatrosu tarafından sahnelenen oyun, binlerce yıldır insanoğlunun tartıştığı ve bir sonuca varamadığı “aşk” kavramını, Shakespeare’in izinde yeniden tartışmaya açıyor. Aşk kavramını, Shakespeare’in en tanınmış eserleri “Romeo-Juliet”, “Hırçın Kız”, “Othello”, “III.Richard”, “Kısasa Kısas”, “Macbeth”, “Hamlet” ve “Bahar Noktası” üzerinden bir kez daha irdelemeyi seçen oyun; şiirin, felsefenin, edebiyatın da yardımıyla “aşk”ı görünür kılmayı hedefliyor.
 
Etkileyici hikayesiyle izleyiciyi kendisine bağlayan oyun; 21 Temmuz 2010, Çarşamba akşamı saat 21:15’te ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenecek.
 
Yaz etkinlikleri ile birlikte bir değişikliğe imza atarak numaralı koltuk bilet satışına geçen ENKA Kültür Sanat’ın 22. ENKA Kültür Sanat Yaz Etkinlikleri’ne ait biletler Biletix’ten temin edilebilir.
 
Başlama saati 21:15 olan tüm etkinliklere, isteyen katılımcılar, her etkinlik öncesi saat 20:00’de Taksim-AKM önünden kalkacak ücretsiz servis ile ulaşabiliyorlar. Etkinlik bitiminde ise, ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’ndan kalkacak servis, konukların Taksim – AKM’ye ulaşımını sağlıyor. Servisten yararlanabilmek için etkinliklerden en az iki gün önce ENKA ile bağlantıya geçerek rezervasyon yaptırılması yeterli.

Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here