Şehir Tiyatroları’nda Nisan Ayında 2’si Yeni 31 Oyun

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Nisan ayında 2’si yeni 31 oyunla seyircileriyle buluşacak. İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nın Nisan ayındaki yeni oyunları, Yüzleşme ve Dokuz Kadın… Heather Raffo’un yazdığı Arif Akkaya’nın yönettiği Dokuz Kadın, 21 Nisan 2010 tarihinde Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde; Arslan Kacar’ın yazdığı, Ali Karagöz’ün yönettiği Yüzleşme ise 28 Nisan 2010 tarihinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde prömiyer yapacak.
 
İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nın yeni oyunu Dokuz Kadın, 21 Nisan – 2 Mayıs 2010 tarihleri arasında Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak. Oyun, işgal edilen topraklarda “kültürün” hayatın, bedenin, ruhun zorla ele geçirilmesi karşısında kadınların yaşadığı çıkmazları ve ölüm kalım savaşındaki dokuz kadını anlatıyor. Heather Raffo’un yazdığı Arif Akkaya’nın yönettiği Dokuz Kadın’da Funda Postacı, Hasibe Eren, Bensu Orhunöz, Cihan Kurtaran rol alıyor.
 
İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nın ikinci yeni oyunu Yüzleşme… Deniz kıyısındaki istasyonda yolları kesişen yalnız insanlar… Bir yanda geçmişe dönük kırgınlıkları ve pişmanlıkları ile geçmişini irdeleyen Züleyha, diğer yanda tek derdi para olan, yaşamı basit sorularıyla anlamlandırmaya çalışan ve umudunu yitirmeyen Yadigâr… İki farklı kültürün insanları olmalarına rağmen, Yadigâr ile Züleyha arasında giderek bir iletişim kurulur ve bir süre sonra her ikisi de yaşadıkları içsel yolculuklarındaki büyük yüzleşmenin farkına varırlar. Arslan Kacar’ın yazdığı Yüzleşme adlı oyunu Ali Karagöz yönetiyor. 28 Nisan – 2 Mayıs 2010 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde oynanacak oyunda Perihan Savaş, Arslan Kacar, Samet Hafızoğlu ve Orcan Dönmezer rol alıyor.
 
İstanbul Efendisi’nde, kızına uygun bir damat adayı bulmak için, dönemin batıl inançlarına bel bağlayan bir babanın gülünç durumu anlatılıyor. Musahipzade Celâl‘in yazdığı, Engin Alkan’ın yönettiği oyun, 7-11 Nisan 2010 tarihlerinde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde seyredilebilir. İstanbul Efendisi’nde; Engin Alkan, Mahperi Mertoğlu, Çağlar Çorumlu, Volkan Ayhan, Zafer Kırşan, Hüseyin Tuncel, Ümit Daşdöğen, Emrah Özertem, Tuğrul Arsever, Cihan Kurtaran, Serkan Bacak, Murat Üzen, Derya Çetinel, Sevinç Erbulak, Selin Türkmen, Berna Adıgüzel, Reyhan Karasu, Çiğdem Gürel, Senem Oluz, Hamit Erentürk, Esra Karabaş, Murat Güreç, Utku Akıncı rol alıyor.
 
Bakhalar, 24 Nisan – 2 Mayıs 2010 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde… Euripides’in ölümünden sonra ilk kez İ.Ö. 407 yılında oynanan ünlü “Bakhalar” piyesi bu kez Romanyalı yönetmen Mihai Maniutiu’nun farklı metin düzenlemesi ve rejisi ile oynanıyor. Coşku tanrısı Dionisos, Anadolu ile Ortadoğu’da ün kazandıktan sonra doğduğu yere gelir; kendi âyinlerini benimsetmek ister. Kral Pentheus ona karşı çıkar. Oysa bu noktada fırsat doğduğunu düşünen biri vardır: Teresias. Nitekim kralı iknaya çalışır: Dionisos tanrı olmasa bile öyle tanıtılıp çıkar uğruna kullanılabilir. Ama kral direnir; bunun üzerine, Dionisos’un etkisine giren kadınlar (Bakhalar) tarafından saf dışı bırakılır…Yönetmenin günümüzle bağlantılı yorumunda çıkar uğruna inanç sömürüsü ve kadın gücünün kullanılışı işleniyor. Euripides’in yazdığı Mihai Maniutiu’nun yönettiği oyunda; Jülide Kural, Şebnem Köstem, Aslı İçözü, Meriç Benlioğlu, Özge Borak Şakrak, Özge Kırış, Nergis Çorakçı, Seda Fettahoğlu, Esin Umulu, Çağlar Yiğitoğulları, Ali Mert Yavuzcan, Doğan Altınel, Mert Tanık, Okan Patırer, Nihat Alpteki, Cemal Ahhan Şener, Özgürefe Özyeşilpınar rol alıyor.

Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye, 7-11 Nisan 2010 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde seyredilebilir. Savaş Dinçel’in, İstanbul atmosferinden yansıyan Sait Faik’in dünyasını, yazarın öykü ve anılarından yola çıkarak anlattığı oyunu Ergün Işıldar yönetti. Oyunda Naşit Özcan’ın rol alıyor.  

Merhaba Hoşçakal, 14-18 Nisan 2010 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde, 30 Nisan-1 Mayıs 2010 tarihlerinde de Küçükçekmece Sefaköy KSM Sahnesi’nde seyredilebilir. Oyun, yıllar sonra eve dönen Hester’in erkek kardeşi Johnnie’yle yaşadığı birkaç saat süren hesaplaşmasını konu alıyor. Yaşamın savurup attığı bu iki kardeşin yitirdiği aile, çocukluk, sevinç, umut, aşk, adına ne varsa her şeyi sorguluyor. Aile geçmişine dair bireylerin birbirini yıkan sırlarının açıldığı o gecede Hester’i ağır sürprizler beklemektedir. Athol Fugard’ın yazdığı Taner Barlas’ın yönettiği oyunda, Tolga Yeter ve Ayşen Çetiner Sezerel rol alıyor.

Dullar, tüm hüznü ve neşesiyle dulluk durumunu ele alan, farklı yaşlarda dul kalan kadınlar hakkında komik ve grotesk, ama aynı zamanda trajik sahnelerle dolu bir revü. Alman yazar Fitzgerald Kusz’un 2004 yılında kaleme aldığı oyun, yüzyıllardır dramatik biçimde ele alınan dulluk durumunu, farklı bir açıdan mizahi bir bakışla sahneye taşıyor. Gencinden yaşlısına kocasını yitiren kadınların yeni bir hayat kurma mücadelesindeki farklı tutumlarını hüzünlü ve komik biçimde sunuyor. Hülya Karakaş’ın yönettiği oyunda; Güzin Özyağcılar, Hale Akınlı, Süeda Çil, Neslihan Ayşe Öztürk, Hülya Karakaş rol alıyor. Dullar, 21-25 Nisan 2010 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak

Balıkesir Muhasebecisi, 7-11 Nisan 2010 tarihleri arasında Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde seyredilebilir. Reşat Nuri Güntekin’in yazdığı Balıkesir Muhasebecisi, toplumda yok olmaya yüz tutmuş değer yargılarını, para karşılığında yiten ahlâki değerleri “aile” kavramı ekseninde sorguluyor. Mazlum Kiper, Berrin Koper, Naci Taşdöğen, Tarık Şerbetçioğlu, Demet Bozyaka, Turgut Arseven, Rıdvan Çelebi, Yılmaz Meydaneri, Gürol Güngör, Erhan Özçelik, İbrahim Şirin, Nagehan Erbaşı, Aslı Narcı’nın rol aldığı oyunun yönetmeni Nedret Denizhan…

Tarlakuşuydu Juliet’te, Shakespeare’in yüzyıllardır insanları gözyaşına boğan karakterleri Romeo ve Juliet, Ephraim Kishon’un yeni kurgusunda günlük yaşantı ve çığrından çıkmış bir evlilik içinde ele alınıyor. Tarlakuşuydu Juliet, 14-18 Nisan 2010 tarihleri arasında Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde seyircisini bekliyor. Engin Alkan’ın yönettiği oyunda Engin Alkan, Sevinç Erbulak, Çağlar Çorumlu, Murat Bavli rol alıyor.

Romeo ve Juliet’te, iki aile arasında bitmek bilmeyen bir nefret ve düşmanlığın gölgesinde yeşeren büyük bir aşk anlatılıyor. Bu öyküyü bir aşk söylencesine dönüştürerek, temel bir “aşk” imgesi yaratan Shakespeare, bu yolla acımasız toplumsal gerçeklerle gerçek sevgi arasındaki çelişkiyi gözler önüne seriyor. Shakespeare’in büyük aşk tragedyasının temelinde yatan aile düşmanlığı yüzünden, Romeo ve Juliet arasındaki aşk, ancak sevgililerin ölümüyle “ölümsüz” bir kimliğe bürünüyor… Oyun, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde 21 Nisan – 2 Mayıs 2010 tarihleri arasında Kemal Başar’ın rejisiyle seyirciyle buluşacak. Oyunda; Levend Yılmaz, Hikmet Körmükçü, Selçuk Soğukçay, Müge Akyamaç, Mert Turak, Ece Özdikici, Ersin Umulu, Caner Çandarlı, Kubilay Penbeklioğlu, Selçuk Yüksel, Can Doğan, Mehmet Bulduk, Nevzat Çankara, Nurdan Gür, Hüsnü Demiralay, Özge O’Neill, Selin Türkmen, Serkan Bacak, Bahar Özge Göze, Murat Güreç, Yasemin Güvenç, Hamit Erentürk, Melisa Demirhan, Senem Oluz, Berk Samur rol alıyor.

Bekleme Salonu’nda, üç kişi aynı amaçla geldikleri bekleme salonunda, küçük bir ‘engel’le karşılaşırlar. Yapmaları gereken beklemek mi yahut beklemekten vazgeçip, içine sürüklendikleri şifreleri çözmek mi? Yiğit Sertdemir’in yazdığı, Tolga Yeter’in yönettiği oyunda Cengiz Tangör, Ertuğrul Postoğlu, Zeynep Özyağcılar rol alıyor. Oyun, 7-11 Nisan 2010 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde seyredilebilir.

Düşüş, ülkemiz tarihinde önemli bir sürece damgasını vuran İttihat ve Terakki’nin, 1908 yılından sonra yaşama ve yönetime egemen oluşunun sonuçlarını anlatırken, insanın toplumsal değişimler karşısındaki duruşunu eleştirel bir gözle, çok yönlü biçimde ele alıyor. Nahid Sırrı Örik’in “Sultan Hamid Düşerken” adlı romanından Kemal Bekir’in yazdığı, Engin Gürmen’in yönettiği oyunda; Engin Gürmen, Haşmet Zeybek, Defne Gürmen Üstün, Toron Karacaoğlu, Oya Palay, Melike Altınbaran, Ali Karagöz, Erkan Sever, Rahmi Elhan, Yavuz Şeker, Murat Derya Kılıç, Özgür Dağ, Caner Çandarlı, Gökhan Eğilmezbaş, Samet Hafızoğlu, Engin Coşkun rol alıyor. Düşüş, 14-18 Nisan 2010 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde seyredilebilir.

Gizli Oturum oyunu, insanın özgür iradesiyle seçtiği varoluşun başkası karşısında değiştirilemeyeceğini işliyor. Garcin, Estelle ve Ines ölümün döngüsü içinde, hayatlarında olan biten her şeyi önce eksik bir biçimde, sonrasında ise içtenlikle birbirleriyle paylaşırken; aslında geçmişteki hatalarını ve gerçek kişiliklerini ortaya koyuyorlar. Ece Okay, Özge Özder, Emre Narcı, İskender Bağcılar’ın oynadığı oyun 21-25 Nisan 2010 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak. Jean Paul Sartre’ın çağdaş tiyatro klasikleri arasına girmiş olan bu oyununu Ergün Işıldar yönetiyor.

Maskeliler, İsrailli yazar Ilan Hatsor’un kaleminden, Filistinli üç erkek kardeşin, savaşın ortasında birbirleriyle yaşadıkları hesaplaşmaları anlatıyor. Taner Barlas’ın yönettiği Maskeliler’de Serdar Orçin, Levent Üzümcü, Mehmet Gürhan rol alıyor. Oyun, 28 Nisan 2 Mayıs 2010 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde…

Mecbur Adam oyununda, Dede Korkut’un zengin mirası arasında yer alan Deli Dumrul hikâyesi Ragıp Yavuz tarafından farklı bir bakışla işleniyor. Deli Dumrul kuru bir çayın üstüne köprü yaptırmıştır. Geçenden 30, geçmeyenden döve döve 40 akçe alır, derken konaklayan bir yiğit ölür. Buna içerleyen Deli Dumrul Azrail’e meydan okur… Bu kadim söylenceyi, Şehir Tiyatrosu’nun usta ismi Erol Keskin yönetiyor. Erhan Abir, Yeliz Gerçek, Burak Davutoğlu, Ersin Sanver, Ali Mert Yavuzcan, Özge Borak Şakrak, Metin Çoban, Gül Akelli’nin oynadığı oyun, 7-11 Nisan 2010 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde…

Coriolanus, yenilmez bir asker olan Casius Marcius’un Roma’nın düşmanları Volsyalıları yenilgiye uğrattıktan sonra onurlandırılışını, Volsyalılar ile birleşerek Roma’ya yürüdüğü esnada, annesinin ricasıyla bundan vazgeçerek düşmanları tarafından nasıl öldürüldüğünü anlatıyor. William Shakespeare’in yazdığı Coriolanus’u Şükrü Türen yönetti. Oyunda Hüseyin Köroğlu, Hale Akınlı, Sibel Topaloğlu, Orhan Hızlı, Pınar Aygün, Selçuk Soğukçay, Doğan Altınel, Hakan Güner, Bora Seçkin, Caner Bilginer, Hüsnü Demiralay, Oğuzboy Vedat Şahin, C. Ahhan Şener, Ersin Umulu, Özgürefe Özyeşilpınar, Göksel Arslan, Nihat Alpteki, Tankut Yıldız, Okan Patırer, Melisa Demirhan, Burcu Çoban, Hanife Ser, Mevlüt Demiryay, Asrın Gurur Kuyucak-Birhan Vardar rol alıyor. Oyun, 14-18 Nisan 2010 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde seyredilebilir.

Onlar Ermiş Muradına oyunu, 1931-32 tarihinde Vasfi Rıza Zobu’nun çevirisiyle Şehir Tiyatrosu’nda oynandı. 78 yıl sonra Haldun Dormen’in rejisiyle 21-25 Nisan 2010 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde seyredilebilir. Fars ve vodvil ekolünün öncüsü sayılan Georges Feydeau’nun baştan sona doludizgin ilerleyen farsı Onlar Ermiş Muradına’da burjuva ahlâkının eleştirisi yapılıyor. Gencay Gürün tarafından dilimize çevrilen oyunda Alev Oraloğlu, Ali Gökmen Altuğ, Ayşegül İşsever, Ali Karagöz, A. Nurseli Tırışkan, Yeşim Koçak, Ali Berge, Erkan Sever, Cem Karakaya, Ceylan Çete, İlhan Kilimci, Özgür Dağ, Engin Coşkun, Rahmi Elhan, Vildan Türkbaş, Betül Kızılok, Çağrı Özgür Hün rol alıyor.

İntiharın Genel Provası’nda, intihar etmek isteyen bir mimar Tuna köprüsüne gelir. “Sanatsal bir ölüm” hayaliyle, sevgilisine son kez telefon edip aşkını vurgular. İntihar Eden Adam, köprüden tam atlayacağı sırada Balıkçı feryat edip onu durdurur: Köprü altına ağ yerleştirdiğinden adam buradan atlamamalıdır. Derken adamın sevgilisi Kadın belirir, intihara engel olmaya çalışır. İntihar Eden Adam tam atlayacakken Kadın ile Balıkçı dans etmeye başlar. Bu sırada beyaz üniformasıyla Kaptan belirir. İntiharda kararlı olan adamın mesleğini öğrenince ona bir iş teklifi yapar. Duşan Kovaçeviç’in yazdığı M. Nurullah Tuncer’in yönettiği oyunda; Bora Seçkin, Serhat Mustafa Kılıç, İbrahim Can, Bennu Yıldırımlar rol alıyor. Oyun, 28 Nisan – 2 Mayıs 2010 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde; 7-11 Nisan 2010 tarihleri arasında da Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde seyredilebilir.

Binali ile Temir, insanlardan uzak bir dağda yaşanan hesaplaşmanın hikâyesi. Çoban Temir’in ormanda yaralı olarak bulduğu namlı bir eşkıya olan Binali, yaralı haliyle kendine yardım eden Temir’e buyruk vermeye kalkışır. Ancak bu tavır buyruk almayı bilmeyen Temir’in hiddetiyle karşılanır. Ne namlı bir eşkıya olmasının ne de gücün korkusunu taşımayan Temir, Binali’ye karşı bir cengi başlatır. İyileşmeyi bekleyen Binali’nin de cenk sırası gelecektir. Silahları erkeklik, cesaret, güç ya da sevgi olan “cenk”i kazananı aslında ruhu en az yaralı olanın gücü belirleyecektir. Murathan Mungan’ın yazdığı, Yıldırım Fikret Urağ’ın uyarlayıp yönettiği oyunda; Haldun Ergüvenç, Gün Koper, Yıldırım Fikret Urağ, Uskan Çelebi rol alıyor. Oyun, 14-18 Nisan 2010 tarihleri arasında Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Dinmeyen Alkışlar, 7-11 Nisan 2010 tarihleri arasında Ümraniye Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak. Tiyatro ve sinemanın güzelliği ve sahne gücüyle efsaneleşen oyuncusu Cahide Sonku’nun trajik yaşam öyküsünün anlatıldığı oyunda Aslı Seçkin, Erkan Sever, Aziz Sarvan, Rahmi Elhan, Defne Gürmen Üstün, Cem Uras, Enes Mazak, Melike Altınbaran, Emre Narcı rol alıyor. Dinmeyen Alkışlar’ı Gülsün Siren Kınal yazdı. Oyunun yönetmeni ise Engin Gürmen…

Kabare (Cabaret), bir kabare aktristi ile Amerikalı bir yazarın kısa ömürlü aşkını ve onları kuşatan büyük toplumsal kaosu anlatıyor. Kült müzikaller sınıfında yer alan Kabare, 1972’de beyaz perdeye aktarıldığında 8 Oscar kazandı ve “Tüm Zamanların En İyi Yüz Filmi” listesine girdi. Joe Masteroff’un yazdığı Yücel Erten’in yönettiği oyunun unutulmaz müziği John Kander imzasını taşıyor. Oyunda; Mert Turak, Senan Kara, Can Başak, Ergun Üğlü, Selma Kutluğ, Hakan Arlı, Işıl Zeynep Tangör, Tolga Coşkun, Eraslan Sağlam, Özge O’Neill Sarımola, Bahar Özge Göze, Yasemin Güvenç, Nurdan Kalınağa, Pelin Budak, Arda Alpkıray, Doğan Şirin, Berk Samur rol alıyor. Oyun, 14-18 Nisan 2010 tarihleri arasında Ümraniye Sahnesi’nde…

Dünyanın Ortasında Bir Yer, erkeklerin koşullarını belirlediği bir dünyada sıkışmış kadınların öykülerini konu ediniyor. Oyun, törelerin, söylencelerin, toprağa dayalı gücün egemen olduğu yörelerin öyküsünü kadınların yaşadıkları üzerinden anlatıyor ve bireylerin ilişkilerindeki öç kavramına dayalı çatışmaları sunuyor. Şehir Tiyatroları tarafından ilk kez 2010 İstanbul Kültür Başkenti kapsamında farklı dillerde oynanacak olan Dünyanın Ortasında Bir Yer, Ümraniye Sahnesi’nde 21 Nisan – 2 Mayıs 2010 tarihleri arasında seyirciyle buluşacak. Özen Yula’nın yazdığı oyunu M. Nurullah Tuncer yönetiyor. Oyunda; Esra Ronabar, Hüseyin Köroğlu, Eraslan Sağlam, Melahat Abbasova, Ezgi Sümer Yolcu, İrem Arslan Aydın, Tomris İncer, Ümran İnceoğlu, Yonca İnal Eğilmezbaş, Ezgim Kılınç, Nurdan Kalınağa, Pelin Budak, Burcu Çoban, Pınar Aygün rol alıyor.

Çıkmaz Sokak adlı oyun, dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşanan darbe rejimlerini tek bir ülke üzerinden anlatıyor ve “şiddet” kavramını irdeliyor. Darbe rejiminin hüküm sürdüğü bir dönemde işkenceci olarak görev yapan bir polis memurunun, yıllar sonra işkence uyguladığı kadın tarafından sorgulanması konu ediliyor. Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı, Mazlum Kiper’in sahneye koyduğu “Çıkmaz Sokak”ta, şiddete karşı şiddet üretmenin değil, yalnızca demokrasinin “çözüm” olabileceği vurgulanıyor. Berrin Akdeniz Kortidis, Erhan Özçelik, Aslı Narcı’nın rol aldığı oyun, 16-17 Nisan 2010 tarihleri arasında Küçükçekmece Sefaköy KSM Sahnesi’nde seyircisini bekliyor.

Nisan Ayı Çocuk Oyunları…

İ.B.B. Şehir Tiyatroları, Nisan ayında 13-23 Nisan 2010 tarihleri arasında Uluslararası 26. Çocuk Şenliği ile küçük tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Ayrıca Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde 8-9-15-16-22-23 Nisan 2010 tarihlerinde Gökçe Okay Delagrange’nin yazdığı Ece Okay’ın yönettiği İyi Geceler ve aynı tarihlerde Turgut Denizer’in yazıp yönettiği Benim Arkadaşım Yok adlı oyunlar seyircisiyle buluşacak.

Adrian C. Mitchell’in yazdığı, Gülsün Siren Kınal’ın oyunlaştırdığı ve Cem Karakaya’nın yönettiği Fareli Köyün Kavalcısı, 17-18 Nisan 2010 tarihlerinde Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde…

Caner Bilginer’in yazıp yönettiği Karagöz Geri Döndü adlı oyun, 10-11-17-18 Nisan 2010 tarihlerinde Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde; 15 Nisan’da ise Ümraniye Sahnesi’nde…

Gülşah Gülebenzer’in yazdığı, Semah Tuğsel’in yönettiği Şahmeran, 17-18 Nisan 2010 tarihlerinde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde…

Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde, 8-9-15-16-23 Nisan 2010 tarihlerinde Gökçe Okay Delagrange’nin yazdığı Ece Okay’ın yönettiği Boya Benek, 8-9-15-16-23 Nisan 2010 tarihlerinde Emill Alfred Hermann’ın yazdığı Tolga Yeter’in yönettiği Çizmeli Kedi; 10-11-17 Nisan 2010 tarihlerinde ise Turgut Denizer’in yazıp yönettiği Büyüyünce Ne Olacaksın adlı oyun küçük tiyatroseverlerle buluşacak.

Hakan Yavaş’ın yazıp yönettiği Kazuu adlı oyun, 10-11 Nisan 2010 tarihlerinde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde; 17-18 Nisan’da ise Ümraniye Sahnesi’nde seyredilebilir.

Maria Clara Machado’nun yazdığı Ece Okay’ın yönettiği Küçük Hayalet oyunu 10-11-17-18 Nisan 2010 tarihlerinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak.


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here