Tiyatro Pera Ödüllü Oyunu -Rahat Yaşamaya Övgü (Brecht Kabare)- ile ENKA’da

 
22. ENKA Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri; Tiyatro Pera’nın, geçtiğimiz sezonda “Yılın En İyi Oyunu” ve “En İyi Yönetmen” ödülleri olmak üzere toplam 10 ödül alan “Rahat Yaşamaya Övgü (Brecht Kabare)” adlı müzikli oyunu ile devam ediyor! Bertolt Brecht’in metinlerinden uyarlanan oyun, 16 Mart 2010, Salı günü saat 20:30’da ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda!
 
Bertolt Brecht’in “Schweyk İkinci Dünya Savaşı’nda”, “Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı” ve “Üç Kuruşluk Opera” oyunlarından bazı sahnelerle “Faşizm Üzerine Yazılar”ından oluşturulan oyununun uyarlamasını ve yönetmenliğini Nesrin Kazankaya üstleniyor. Oyuncular Levend Öktem, Başak Meşe, Erdinç Anaz, Volkan Aktan, Zeynep Özden, Ezgi Kasapoğlu, İlker Yiğen ve Linda Çandır; “Rahat Yaşamaya Övgü (Brecht Kabare)”de, beş kişilik bir orkestra ile birlikte dans, müzik, şarkı ve “söz”ler eşliğinde neşeli, eğlenceli, komik ve çelişkilerle dolu dünyamızı yansıtıyorlar.
 
“Rahat Yaşamaya Övgü (Brecht Kabare)”; kapitalist sömürü düzenini, paylaşım savaşlarını, faşizmin yükselişini ve bunun karşısında küçük burjuvazinin vurdumduymaz tavrı ile genel ahlak anlayışını konu alıyor. Oyunda, sıradan insanların kendi sonlarını hazırlayan olaylar karşısındaki aymazlığı, komik ve ironik bir yaklaşımla sorgulanıyor. Müzikli, danslı ve eğlenceli kabare görüntüsünün ışıltıları, vahşi kapitalist sisteminin göz boyayan görünümünü temsil etmektedir; kazınınca altında yatan yoksulluk, savaş ve ahlaksızlık ortaya çıkacaktır.    
 
16 Mart 2010, Salı günü saat 20:30’da ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda sahnelenecek oyun; 22. ENKA Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri kapsamında tiyatro severlerle buluşacak.
 
22. ENKA Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri’ne katılmak isteyen sanatseverler, her etkinlik öncesi saat 19.00’da Taksim – AKM önünden kalkacak ücretsiz servis ile etkinlik merkezine ulaşabiliyorlar. Etkinlik bitiminde ise, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’ndan kalkacak servis, konukların Taksim – AKM’ye ulaşımını sağlıyor. Servisten yararlanabilmek için etkinliklerden en az iki gün önce ENKA ile bağlantıya geçerek rezervasyon yaptırılması yeterli.
 
Bilgi için:    www.enkasanat.org
0 212 276 22 14–15/209
                      www.biletix.com
                       0 216 556 98 00 (Biletix çağrı merkezi)


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here