Şehir Tiyatroları’nda Ocak Ayında 3’ü Yeni 33 Oyun

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni yılın ilk ayında 3 yeni oyunla seyircisini selamlayacak. 2009-2010 sezonunda, pek çok yeni oyunu ve yeni projeyi tiyatroseverlerle buluşturan İ.B.B. Şehir Tiyatroları, Ocak ayında da Düşüş, Binali ile Temir, Dullar adlı oyunları seyirciyle buluşturacak.
 
İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nın yeni oyunu Düşüş, ülkemiz tarihinde önemli bir sürece damgasını vuran İttihat ve Terakki’nin, 1908 yılından sonra yaşama ve yönetime egemen oluşunun sonuçlarını anlatırken, insanın toplumsal değişimler karşısındaki duruşunu eleştirel bir gözle, çok yönlü biçimde ele alıyor. Nahid Sırrı Örik’in “Sultan Hamid Düşerken” adlı romanından Kemal Bekir’in yazdığı, Engin Gürmen’in yönettiği oyunda; Engin Gürmen, Haşmet Zeybek, Defne Gürmen Üstün, Toron Karacaoğlu, Oya Palay, Melike Altınbaran, Ali Karagöz, Erkan Sever, Rahmi Elhan, Yavuz Şeker, Murat Derya Kılıç, Özgür Dağ, Caner Çandarlı, Gökhan Eğilmezbaş, Samet Hafızoğlu, Engin Coşkun rol alıyor. Düşüş, 6-17 Ocak 2010 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde seyredilebilir.
 
İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nın ikinci yeni oyunu Binali ile Temir, insanlardan uzak bir dağda yaşanan hesaplaşmanın hikâyesi. Çoban Temir’in ormanda yaralı olarak bulduğu namlı bir eşkıya olan Binali, yaralı haliyle kendine yardım eden Temir’e buyruk vermeye kalkışır. Ancak bu tavır buyruk almayı bilmeyen Temir’in hiddetiyle karşılanır. Ne namlı bir eşkıya olmasının ne de gücün korkusunu taşımayan Temir, Binali’ye karşı bir cengi başlatır. İyileşmeyi bekleyen Binali’nin de cenk sırası gelecektir. Silahları erkeklik, cesaret, güç ya da sevgi olan “cenk”i kazananı aslında ruhu en az yaralı olanın gücü belirleyecektir. Murathan Mungan’ın yazdığı, Yıldırım Fikret Urağ’ın uyarlayıp yönettiği oyunda; Haldun Ergüvenç, Gün Koper, Ahmet Özarslan rol alıyor. Oyun, 20-31 Ocak 2010 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.
 
İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nın üçüncü yeni oyunu Dullar, tüm hüznü ve neşesiyle dulluk durumunu ele alan, farklı yaşlarda dul kalan kadınlar hakkında komik ve grotesk, ama aynı zamanda trajik sahnelerle dolu bir revü. Alman yazar Fitzgerald Kusz’un 2004 yılında kaleme aldığı oyun, yüzyıllardır dramatik biçimde ele alınan dulluk durumunu, farklı bir açıdan mizahi bir bakışla sahneye taşıyor. Gencinden yaşlısına kocasını yitiren kadınların yeni bir hayat kurma mücadelesindeki farklı tutumlarını hüzünlü ve komik biçimde sunuyor. Hülya Karakaş’ın yönettiği oyunda; Güzin Özyağcılar, Hale Akınlı, Süeda Çil, Neslihan Öztürk, Hülya Karakaş rol alıyor. Dullar, 27-31 Ocak 2010 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.  
 
Mefisto, Nazi Almanyası’nda yaşanmış en keskin çelişkilerden birini konu edinen bir yapıt. Oyunda mesleki tutku uğruna kişiliğini, bir zamanlar baş düşmanı olduğu ideolojiye, nazizme satan bir tiyatro sanatçısının gerçek yaşam öyküsü anlatılıyor. Klaus Mann’ın aynı adlı romanından Ariane Mnouchkine’in oyunlaştırdığı oyunu Ragıp Yavuz yönetti. Mefisto, 13-17 Ocak 2010 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde seyredilebilir. Oyunda; Mert Tanık, Yiğit Sertdemir, Murat Coşkuner, Serdar Orçin, Kutay Kırşehirlioğlu, Ozan Gözel, Çağlar Yiğitoğulları, Ertuğrul Postoğlu, Selim Can Yalçın, Haldun Ergüvenç, Ali Gökmen Altuğ, Seda Fettahoğlu, Levend Yılmaz, Yeşim Koçak, Aslı Aybars, Çağrı Özgür Hün, Buket Yanmaz Kubilay, Rozet Hubeş, Aslıhan Kandemir, Ece  Yıldız rol alıyor.
 
İntiharın Genel Provası’nda, intihar etmek isteyen bir mimar Tuna köprüsüne gelir. “Sanatsal bir ölüm” hayaliyle, sevgilisine son kez telefon edip aşkını vurgular. İntihar Eden Adam, köprüden tam atlayacağı sırada Balıkçı feryat edip onu durdurur: Köprü altına ağ yerleştirdiğinden adam buradan atlamamalıdır. Derken adamın sevgilisi Kadın belirir, intihara engel olmaya çalışır. İntihar Eden Adam tam atlayacakken Kadın ile Balıkçı dans etmeye başlar. Bu sırada beyaz üniformasıyla Kaptan belirir. İntiharda kararlı olan adamın mesleğini öğrenince ona bir iş teklifi yapar. Duşan Kovaçeviç’in yazdığı M. Nurullah Tuncer’in yönettiği oyunda; Bora Seçkin, Serhat Mustafa Kılıç, İbrahim Can, Bennu Yıldırımlar rol alıyor. Oyun, 6-17 Ocak 2010 tarihleri arasında Ümraniye Sahnesi’nde seyredilebilir.
 
Bekleme Salonu’nda, üç kişi aynı amaçla geldikleri bekleme salonunda, küçük bir ‘engel’le karşılaşırlar. Yapmaları gereken beklemek mi yahut beklemekten vazgeçip, içine sürüklendikleri şifreleri çözmek mi? Yiğit Sertdemir’in yazdığı, Tolga Yeter’in yönettiği oyunda Cengiz Tangör, Ertuğrul Postoğlu, Zeynep Özyağcılar rol alıyor. Oyun, 6-10 Ocak 2010 tarihleri arasında Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde, 20-24 Ocak 2010 tarihleri arasında da Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde seyredilebilir.
 
Lüküs Hayat, Türk toplumunun Batı ile yüzleşmesi ve bu çerçevede yaşanan komik durumları sahneye taşırken, bu durumun değişmezlerini 26 yıldır sahnede diri tutuyor. Oyun, 27-31 Ocak 2010 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde seyredilebilir. Ekrem Reşit Rey’in yazdığı, Haldun Dormen’in yönettiği oyunda; Zihni Göktay, Şenay Saçbüker, Savaş Barutçu, Ayşegül İşsever, Münir Kutluğ, Derya Kurtuluş, Cem Karakaya, Aslı Aybars, Ali Gökmen Altuğ, İrem Arslan Aydın, Uğur Arda Aydın, Çağrı Hün, İlhan Kilimci, Betül Kızılok, Tolga Coşkun, Ümran İnceoğlu, Samet Hafızoğlu, Özgür Dağ, Yılmaz Arda Alpkıray, Doğan Şirin, Nurseli Tırışkan, Ceysu Aygen rol alıyor. Oyunun müzikleri ise ünlü besteci Cemal Reşit Rey imzasını taşıyor.
 
Keşanlı Ali Destanı, büyük bir kentin, büyük bir gecekondu mahallesinde geçer. Sinekli olarak bilinen bu mahallenin kahramanı Ali’dir. Keşan’dan gelme, sevgilisi Zilha’nın dayısını öldürdüğü için dört yıldır “içerde” olan, yokluğunda “kurşun işlemez” niteliği kazanmış, adına “destan yazılmış, çulsuz, sahipsiz Ali… Çamur İhsan’ı gerçekten öldürüp öldürmediği belli değildir ama tüm umudunu Ali’ye bağlayan mahalleli “gerçeği” istediği biçimde saptamıştır bir kez… Haldun Taner’in yazdığı Yücel Erten’in yönettiği oyunda, Kahraman Acehan, Engin Alkan, Ali Gökmen Altuğ, Hakan Arlı, Tuğrul Arsever, Aslı Aybars, İrem Arslan Aydın, Volkan Ayhan, Serkan Bacak, Savaş Barutçu, İskender Bağcılar, Meriç Benlioğlu, Ümit Daşdöğen, Berna O. Demirer, Tolga Coşkun, Hamit Erentürk, Can Ertuğrul, Murat Garibağaoğlu, Osman Gidişoğlu, Murat Güreç, Çiğdem Gürel, Rozet Hubeş, Çağrı Özgür Hün, Ceren Kaçar, Nurdan Kalınağa, Reyhan Karasu, Kutay Kırşehirlioğlu, Hikmet Körmükçü, Münir Kutluğ, Serdar Orçin, Eraslan Sağlam, Çağlar Yiğitoğulları rol alıyor. Oyun, 20-24 Ocak 2010 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde…
 
İnek adlı oyunda, hayallerinin peşinde koşan bir ailenin, içinde bulundukları maddi sıkıntılarından, satın aldıkları bir inekle kurtulma çabaları absürt bir dille anlatılıyor. Nâzım Hikmet’in son dönem oyunlarından olan İnek’i Mehmet Avdan yönetiyor. Berna Oğuzutku Demirer, Işıl Zeynep Tangör, Can Ertuğrul, Zafer Kırşan, Ozan Gözel, Cem Uras, Haldun Ergüvenç’in rol aldığı oyun, 27-31 Ocak 2010 tarihleri arasında Ümraniye Sahnesi’nde seyredilebilir.
 
Kabare (Cabaret), bir kabare aktristi ile Amerikalı bir yazarın kısa ömürlü aşkını ve onları kuşatan büyük toplumsal kaosu anlatıyor. Kült müzikaller sınıfında yer alan Kabare, 1972’de beyaz perdeye aktarıldığında 8 Oscar kazandı ve “Tüm Zamanların En İyi Yüz Filmi” listesine girdi. Joe Masteroff’un yazdığı Yücel Erten’in yönettiği oyunun unutulmaz müziği John Kander imzasını taşıyor. Oyunda Mert Turak, Senan Kara, Can Başak, Ergun Üğlü, Selma Kutluğ, Hakan Arlı, Işıl Zeynep Tangör, Tolga Coşkun, Eraslan Sağlam, Özge O’Neill Sarımola, Bahar Özge Göze, Yasemin Güvenç, Nurdan Kalınağa, Pelin Budak, Arda Alpkıray, Doğan Şirin, Berk Samur rol alıyor. Oyun, 6-10 Ocak 2010 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde seyredilebilir.
 
Tarla Kuşuydu Juliet’te, Shakespeare’in yüzyıllardır insanları gözyaşına boğan karakterleri Romeo ve Juliet, Ephraim Kishon’un yeni kurgusunda günlük yaşantı ve çığrından çıkmış bir evlilik içinde ele alınıyor. Tarla Kuşuydu Juliet, 6-10 Ocak 2010 tarihleri arasında Kâğıthane Sadabad Sahnesinde seyircisini bekliyor. Engin Alkan’ın yönettiği oyunda Engin Alkan, Özlem Türkad, Çağlar Çorumlu, Murat Bavli rol alıyor.
 
İsrailli yazar Ilan Hatsor’un kaleminden, Filistinli üç erkek kardeşin, savaşın ortasında birbirleriyle yaşadıkları hesaplaşmaları anlatan Maskeliler, 2-10 Ocak 2010 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Celâl Sahnesi’nde; 27-31 Ocak 2010 tarihleri arasında da Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde seyircisini bekliyor. Taner Barlas’ın yönettiği Maskeliler’de Serdar Orçin, Levent Üzümcü, Mehmet Gürhan rol alıyor.
 
Hizmetçiler, 20-31 Ocak 2010 tarihleri arasında Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde… Oyun, Claire ile Solange adlı iki kız kardeşin, hanımlarını öldürme planlarını, o evde yokken kurdukları düşsel dünyanın içinde oynadıkları oyunlarla gerçekleştirmeye çalışmalarını anlatıyor. Jean Genet’nin yazdığı Hizmetçiler, ortak reji çalışması olarak hazırlandı. Oyunda Selin Türkmen, Berna Adıgüzel, Özge O’Neill Sarımola rol alıyor.
 
Balıkesir Muhasebecisi, 13-24 Ocak tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde seyredilebilir. Reşat Nuri Güntekin’in yazdığı Balıkesir Muhasebecisi, toplumda yok olmaya yüz tutmuş değer yargılarını, para karşılığında yiten ahlâki değerleri “aile” kavramı ekseninde sorguluyor. Mazlum Kiper, Berrin Koper, Naci Taşdöğen, Tarık Şerbetçioğlu, Demet Bozyaka, Turgut Arseven, Rıdvan Çelebi, Yılmaz Meydaneri, Bora Ayanoğlu, Erhan Özçelik, İbrahim Şirin, Nagehan Erbaşı, Aslı Narcı’nın rol  aldığı Balıkesir Muhasebecisi’nin yönetmeni Nedret Denizhan…
 
Savaş Dinçel’in, İstanbul atmosferinden yansıyan Sait Faik’in dünyasını, yazarın öykü ve anılarından yola çıkarak anlattığı Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye, 20-24 Ocak 2010 tarihleri arasında Ümraniye Sahnesi’nde seyredilebilir. Naşit Özcan’ın rol aldığı oyunu Ergün Işıldar yönetti.

Dinmeyen Alkışlar, 20-24 Ocak 2010 tarihleri arasında Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak. Tiyatro ve sinemanın güzelliği ve sahne gücüyle efsaneleşen oyuncusu Cahide Sonku’nun trajik yaşam öyküsünün anlatıldığı oyunda; Aslı Seçkin, Erkan Sever, Aziz Sarvan, Rahmi Elhan, Defne Gürmen Üstün, Cem Uras, Enes Mazak, Melike Altınbaran, Emre Narcı rol alıyor. Dinmeyen Alkışlar’ı Gülsün Siren Kınal yazdı. Oyunun yönetmeni ise Engin Gürmen…
 
Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, 13-17 Ocak 2010 tarihleri arasında Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak… Aziz Nesin’in kaleminden birey-devlet ilişkisini sorgulayan oyunu, Y. Kenan Işık yönetiyor. Oyunda; Derya Kurtuluş, Ezgim Kılınç, Nur Saçbüker, Hasibe Eren, Ergün Işıldar, Şevket Avşar, Mehmet Bulduk, Can Doğan, Savaş Barutçu, Tuğrul Arsever, Mert Turak, Yalçın Avşar, Mevlüt Demiryay, Osman Gidişoğlu, Volkan Ayhan, Murat Güreç, Murat Üzen, Hamit Erentürk, Reyhan Karasu, Selin Türkmen, Senem Oluz, Berna Adıgüzel, Nurdan Kalınağa, Tolga Coşkun, Kahraman Acehan, Tankut Yıldız, Özgürefe Özyeşilpınar, Göksel Arslan, Cihan Kurtaran, Yasemin Güvenç, Özge O’Neill Sarımola, Bahar Özge Göze, Yılmaz Arda Alpkıray, Okan Patırer, Doğan Şirin, Berk Samur rol alıyor. Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz’ın müzikleri Timur Selçuk imzasını taşıyor.
 
Kafes’te, dünyadaki olumsuz gelişmeleri, yaşamın ve bireylerin yozlaşmasını, her şeyin çıkar üzerinde biçimlenmesini protesto etmek amacıyla, evinde kendini bir kafese kapatan Christiano’nun, bir yanıyla da Anton Çehov’un yapıtlarından yola çıkarak, yaşamı anlamaya, kavramaya ve değerlendirmeye çalışması anlatılıyor. Mario Fratti’nin yazdığı Ali Gökmen Altuğ’un yönettiği oyunda Mert Turak, Tolga Coşkun, Hikmet Körmükçü, Esra Ede, Murat Taşkent, Caner Çandarlı, Senan Kara rol alıyor. Oyun, 27-31 Ocak 2010 tarihleri arasında Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde seyredilebilir.
 
Gizli Oturum oyunu, insanın özgür iradesiyle seçtiği varoluşun başkası karşısında değiştirilemeyeceğini işliyor. Garcin, Estelle ve Ines ölümün döngüsü içinde, hayatlarında olan biten her şeyi önce eksik bir biçimde, sonrasında ise içtenlikle birbirleriyle paylaşırken; aslında geçmişteki hatalarını ve gerçek kişiliklerini ortaya koyuyorlar. Ece Okay, Özge Özder, Emre Narcı, Osman Gidişoğlu’nun oynadığı oyun 2-3 Ocak 2010 tarihlerinde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde, 13-17 Ocak 2010 tarihleri arasında da Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak. Jean Paul Sartre’ın çağdaş tiyatro klasikleri arasına girmiş olan bu oyununu Ergün Işıldar yönetiyor.
 
Bozuk Düzen adlı oyunda, yaşadıkları kasabadaki depremden zarar görerek İstanbul’a yerleşmek zorunda kalan  orta halli bir ailenin, büyük şehrin karmaşası içinde yaşama tutunabilme çabaları anlatılıyor. Türk tiyatrosu ve sinemasının önemli isimlerinden Güner Sümer’in bu oyunu, Burteçin Zoga tarafından sahneleniyor. Gün Koper, Gürol Güngör, Demet Bozyaka, Berrin Koper, Aziz Sarvan, Selin İşcan, Perihan Savaş, Uğurtan Atakan-Ahmet Özaslan, Çağlar Polat, Yılmaz Meydaneri, Enes Mazak’ın rol aldığı oyun, 2-3 Ocak 2010 tarihlerinde Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde seyredilebilir.
 
Musahipzade Celâl‘in yazdığı, Engin Alkan’ın yönettiği İstanbul Efendisi’nde, kızına uygun bir damat adayı bulmak için, dönemin batıl inançlarına bel bağlayan bir babanın gülünç durumu anlatılıyor. Oyun, 2-3 Ocak 2010 tarihlerinde Ümraniye Sahnesi’nde seyredilebilir. İstanbul Efendisi’nde; Sezai Aydın, Mahperi Mertoğlu, Çağlar Çorumlu, Volkan Ayhan, Zafer Kırşan, Hüseyin Tuncel, Ümit Daşdöğen, Emrah Özertem, Tuğrul Arsever, Cihan Kurtaran, Serkan Bacak, Murat Üzen, Özlem Türkad, Derya Çetinel, Sevinç Erbulak, Selin Türkmen, Berna Adıgüzel, Reyhan Karasu, Çiğdem Gürel, Senem Oluz, Hamit Erentürk, Esra Karabaş, Murat Güreç, Utku Akıncı rol alıyor.
 
Coriolanus, yenilmez bir asker olan Casius Marcius’un Roma’nın düşmanları Volsyalıları yenilgiye uğrattıktan sonra onurlandırılışını, Volsyalılar ile birleşerek Roma’ya yürüdüğü esnada, annesinin ricasıyla bundan vazgeçerek düşmanları tarafından nasıl öldürüldüğünü anlatıyor. William Shakespeare’in yazdığı Coriolanus’u Şükrü Türen yönetti. Oyunda; Hüseyin Köroğlu, Hale Akınlı, Sibel Topaloğlu, Orhan Hızlı, Pınar Aygün, Selçuk Soğukçay, Doğan Altınel, Hakan Güner, Bora Seçkin, Caner Bilginer, Hüsnü Demiralay, Oğuzboy Vedat Şahin, C. Ahhan Şener, Ersin Umulu, Özgürefe Özyeşilpınar, Göksel Arslan, Nihat Alpteki, Tankut Yıldız, Okan Patırer, Melisa Demirhan, Burcu Çoban, Hanife Ser, Mevlüt Demiryay, Asrın Gurur Kuyucak-Birhan Vardar rol alıyor. Oyun, 2-3 Ocak 2010 tahilerinde Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde seyredilebilir.
 
Çağdaş Bulgar Tiyatrosu’nun önemli yazarı Stanislav Stratiev’in yazdığı Deri Ceket, 2-3 Ocak 2010 tarihlerinde Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak. Deri Ceket, bürokratik işleyişi, idealist bir öğretim görevlisinin trajikomik öyküsü ekseninde, yaşanan toplumsal-bireysel yozlaşmaları vurgulayarak anlatıyor. Arif Akkaya’nın yönettiği oyunda; Hikmet Körmükçü, Yiğit Sertdemir, Can Ertuğrul, Ertuğrul Postoğlu, Cengiz Tangör, Güneş Doğan, Melahat Abbasova, Yeliz Gerçek, Nevzat Çankara, Yağız Pala, Selçuk Yüksel rol alıyor.
 
İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nda Ocak Ayı Çocuk Oyunları…

İ.B.B. Şehir Tiyatroları, Ocak ayında da küçük tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Emill Alfred Hermann’ın yazdığı Tolga Yeter’in yönettiği Çizmeli Kedi adlı oyun, 2-3-9-10-16-17-23-24-30-31 Ocak 2010 tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde… Caner Bilginer’in yazıp yönettiği Karagöz Geri Döndü adlı oyun, 2-3 Ocak 2010 tarihlerinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde, 9-10-16-17-23-24-30-31 Ocak 2010 tarihleri arasında Ümraniye Sahnesi’nde; Hans Christian Andersen’in yazdığı Şevket Avşar’ın uyarlayıp yönettiği Kibritçi Kız adlı oyun, 2-3 Ocak’ta Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde; Turgut Denizer’in yazıp yönettiği Benim Arkadaşım Yok, 2-3 Ocak 2010 tarihlerinde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde,7-8-14-15-21-22-28-29 Ocak 2010 tarihleri arasında da Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde seyredilebilir… Gökçe Okay Delagrange’nin yazdığı Ece Okay’ın yönettiği İyi Geceler adlı oyun, 7-8-14-15-21-22-28-29 Ocak 2010 tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde; Turgut Denizer’in yazıp yönettiği Büyüyünce Ne Olacaksın, 7-8-14-15-21-22-28-29 Ocak 2010 tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde; Gökçe Okay Delagrange’nin yazdığı Ece Okay’ın yönettiği Boya Benek oyunu 2-3 Ocak 2010’da Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde, 7-8-14-15-21-22-28-29 Ocak 2010 tarihleri arasında Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde, 9-10-16-17-23-24-30-31 Ocak 2010 tarihleri arasında da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde… Hakan Yavaş’ın yazıp yönettiği Kazuu adlı oyun, 2-3 Ocak’ta Ümraniye Sahnesi’nde, 9-10-16-17-23-24-30-31 Ocak 2010 tarihleri arasında da Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde; Gülşah Gülebenzer’in yazdığı, Semah Tuğsel’in yönettiği Şahmeran, 9-10-16-17-23-24-30-31 Ocak 2010 tarihleri arasında Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde; Reha Bilgen’in yazdığı Ragıp Yavuz’un yönettiği Sokak Kedileri, 9-10-16-17-23-24-30-31 Ocak 2010 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde küçük tiyatroseverleri bekliyor.


CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here