Oyuncu Tamer Özceviz Yaşamını Yitirdi

Tiyatro ve sinema oyuncusu İ.Tamer Özceviz 42 yaşında yaşama veda etti. Bir süredir kanser hastalığı ile boğuşan Özceviz 7 Ocak 2010 gecesi geçirdiği bir kriz sonrası aramızdan ayrıldı.

Tamer tiyatroya 1981 sonbaharında Mehmet Bayazıd Lisesi tiyatro kolunda başladı. Başar Sabuncu’nun “Zemberek” ( Sabuncu, oyunu liselilere verirken adını “Sıradan Bir olay” diye değiştirdi) adlı oyununda başrolü oynayarak başladı. 15 yıl çeşitli topluluklarda yer alan Özceviz, yurt dışında da değişik projelerde yer aldı.  1999-2007 yılları arasında dizi filmlerde de roller oynayan Özceviz’in son yer aldığı projelerden biri de Uğur Mumcu’nun “Sakıncalı Piyade”si oldu.

Tamer tiyatroya başladığı öğrencilik yıllarından itibaren sahneye hep özenle adım attı. Tiyatrodan ekmeğini doğru dürüst kazanamasa da hep onun çatısı altında durmaya çalıştı. Tiyatroya ve birlikte olduğu sahne arkadaşlarına sevgiyle yaklaştı, onlarla dayanışmak için çabalar harcadı. Sahneyi çok seven bir tiyatro emekçisini uğurluyoruz. Gençti ve yapacağı bir dolu güzellik vardı.


CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here