Aziz Yeniay’dan Küçükçekmece’ye 40bin kişilik salon müjdesi

Göreve geldiği günden bu yana, bir “Küçük İstanbul” oluşturma parolasıyla, kültür ve sanat yatırımlarına hız veren Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, bu kez de 40 bin kişilik bir kültür merkezinin müjdesini verdi.

Küçükçekmece Kent Konseyi Gençlik Merkezi, gençleri bağımlılık yapan maddelere karşı bilinçlendirmek amacıyla “SEÇİM SİZİN” adlı bir program düzenledi. 10 Ocak akşamı Sefaköy Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’da katıldı ve bir konuşma yaptı.
 
Küçük İstanbul’da 40 bin kişilik salon
Başkan Yeniay, Küçükçekmeceli gençlerin etkinliğe büyük bir ilgi göstermesi ve salonu tıka basa doldurmasından hareketle, sözlerine bir güzel bir haber vererek başladı ve şunları söyledi, “Bu salon açıldığından beri belki de ilk defa bu kadar yoğun bir ilgiye muhatap olmuştur. Tabi biz burada şu mesajı aldık ve gereğini yerine getireceğiz. Gençliğimiz artık bu salonlara sığmamakta ve daha büyük salonlar istemekte. İnşallah ilçemizde aşura meydanı olarak bildiğimiz meydanda 40 bin kişilik bir arena inşa edeceğiz. Şu anda projesi bitti ve bu Türkiye’nin en büyük gösteri merkezi olacak. Bununla birlikte Küçükçekmecemiz de büyük organizasyonların merkezi haline gelecek. Koltuk adedi olarak 7500 insanımızın ağırlanabileceği, 35 bin civarında da ayakta izleyici alabilecek, 40 binin üzerinde kapasiteli bir salon olacak”.

33 farklı branşta eğitim
Sözlerinin devamında Küçükçekmecenin dünü ve bugünü arasında bir kıyaslama da yapan Başkan Yeniay, belediyenin bugüne kadar uzanan süreçte yaptıklarından örnekler vererek, bu konudaki bakış açısını şu sözlerle ortaya koydu, “Birkaç yıl öncesine kadar Küçükçekmecemizde maalesef sosyal aktivite yapılamıyordu. Sinema salonları yoktu. Tiyatro salonları yoktu, kültür merkezleri yoktu, spor alanları yoktu. Ama artık bugün pek çoğuna sahibiz. İstanbul ortalamasının oldukça üzerinde bir noktadayız. Bunu şunun için ifade ediyorum. Artık gençliğimiz farklı ilgi alanlarıyla da meşgul olma şansını yakalamakta. Yine şu anda kültür merkezlerimizde 33 farklı branşta eğitim verilmekte. Balesinden piyanosuna, kemanından gitarına, diksiyon eğitiminden yabancı dil eğitimine, tiyatro kolundan şan derslerine varıncaya kadar, hemen hemen aradığınız her branşta bir eğitim alanı bulmanız mümkün. Gençliğimiz zamanını ve emeğini mutlak surette doğru yerde kullanmak durumunda. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu hedef olan muasır medeniyetler seviyesine çıkmanın olmazsa olmaz koşulu bilgidir, eğitimdir, kültürdür, sanattır ve bu şekilde sosyal hayatın içinde yer almaktır. İşte bunun içindir ki gençliğimizin bu imkanlardan azami miktarda istifade etmesini arzu ediyoruz”.

Kendilerine bu şekilde yön verme imkanına kavuşamayan, bu bilince erişemeyen gençlerin kötü alışkanlıkların batağına düşebileceğini de vurgulayan Başkan Yeniay gençlere şöyle seslendi, “Zamanımızı olumsuz yerlerde değerlendirdiğimiz ve bedenimize yanlış işlerle zarar verdiğimizde, vücudumuzu zehirlediğimizde, imkanımızı tüketmiş ve geç kalmış olabiliriz. Ondan sonra ders almak da bir şey ifade etmeyebilir. Şunu samimi olarak ifade edeyim özellikle genç kardeşlerimiz için. Hayatta şu anda önünüzde pek çok zorluklar olabilir. Yaşamış olduğunuz süreç itibariyle ifade etmem gerekir ki, bunları aşmanın yolu bilgiden geçmektedir, zamanınızı iyi değerlendirmekten geçmektedir”.

Küçükçekmece Kent Konseyi Başkanı Dr. Mustafa Aydın’ın da ev sahibi olarak hazır bulunduğu programda, Profesör Doktor Arif Verimli ve İstanbul Emniyeti Narkotik Şube Müdürlüğü’nden Başkomiser Dr. Ali Ünlü de bağımlılık yapan maddelerle ilgili bir sunum yaptılar.

Gecenin konukları arasında ünlü sunucu Gülgün Feyman ve tiyatro sanatçısı Üstün Asutay da yer aldı. Asutay sahnede gençler için kısa bir sahne gösterisi de sundu. Ayrıca ses sanatçıları Muzaffer Uludağ ve Duygu Koçak da söyledikleri şarkılarla gençlere eğlenceli dakikalar yaşattı.


CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here