Aşk Sözleri Kasım 09 Programı

 
MUAMMER KARACA TİYATROSU
15 KASIM PAZAR SAAT: 15:00
22 KASIM PAZAR SAAT: 15:00
28 KASIM C.TESİ SAAT:20:30
 
KADIKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ
16 KASIM P.TESİ SAAT: 20:30
 
CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ
20 KASIM CUMA SAAT: 20:30
29 KASIM PAZAR SAAT: 16:00
 
ATAKÖY YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ
30 KASIM P.TESİ SAAT: 20:30
 
Aşk iki kişilik bir örgütlenme şekli midir? Yoksa aşk hep tek kişilik midir? Bizim memlekette sıkça rastladığımız türünden, yani hep karşılıksız çek gibi midir? Yoksa aşk bir oyalanma, gerçeğe sırt dönme, gözlerini dünyanın gerçeklerine kapama şekli midir? Kıskançlık harbiden de bu işin tuzu-biberi midir yoksa kıskançl…ığın suyu her zaman kezzap mıdır? Ya da denklerin savaşı, denklerin çarpışması mı? Veya çiftleşmenin nedenselleştirilmesi, yani makinenin yağlanması mıdır aşk? Kimbilir belki de aşk, bir başkası tarafından benliğinizin ele geçirilmesidir.
“Aşk sözleri”, binlerce yıldır insanoğlunun tartıştığı ve bir sonuca varamadığı “aşk” kavramını Shakespeare’in izinde yeniden tartışmaya açtı. “Aşk” kavramını, Shakespeare’in en tanınmış eserlerinden “Romeo-Juliet, Hırçın Kız, Othello, III.Richard, Kısasa kısas, Macbeth, Hamlet ve Bahar Noktası” üzerinden bir kez daha irdelemeyi seçerken şiirin, felsefenin, edebiyatın, müziğin ve dansın da yardımıyla “aşk”ı görünür kılmayı hedefledi. “Aşk” kavramının tartışmasında tarafsız kalınamayacağını, sizleri de bu tartışmanın içine çekerek ve de kıyasıya yapılan bu tartışmanın hakemi ve taraftarı olmanızı sağlayacak. Oyun bittikten sonra bile oyunu bitiremediğinizi göreceksiniz. Çünkü hayatınızda siz de bir kez olsun aşık oldunuz ya da olmayı denediniz veya henüz olmadınız. Ama bu oyunla mutlaka taraf olacaksınız.
Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu yapımı olan “Aşk Sözleri”ni W.Shakespeare’den uyarlayarak Kemal Kocatürk yönetti. Şirin Dağtekin dekor ve kostümü tasarladı. Sözlerini yine Kemal Kocatürk’ün yazdığı şarkıları, Ayça Kocatürk besteledi. Salima Sökmen de dansları tasarlayarak oyunun koreografisini yaptı. Yine Kemal Kocatürk’ün tasarladığı ışığın altında Deniz Çakır, Mihrace Yekenkülüğ, Eren Balkan, Ali İl, Erkan Pekbay ve Kemal Kocatürk oyunun çeşitli kahramanlarını ete, cana, kana büründürüp, görünür kıldı.


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here