Sahnetozu Tiyatrosu’ndan Bir İlk Daha

ÖZEL SAHNETOZU TİYATROSU ilklere imza atmaya devam ediyor. İzmir de sanat hayatına hızlı bir giriş yapan ve yükselişini hızla sürdüren Sahnetozu Tiyatrosu İzmir’in ilk cep tiyatrosunu hayata geçiriyor. Büyük usta HALDUN DORMEN’İN ve ünlü yönetmen OSMAN SINAV’IN desteklediği Sahnetozu Tiyatrosu 10 NİSAN CUMA günü İZMİR BUCA’DA Haldun Dormen ve Buca Belediye Başkanı ERCAN TATI’NIN da katılımıyla Sahnetozu bünyesinde İzmirli sanat severlere hizmet edecek cep tiyatrosunun açılışını yapacaktır. 21 Ekim 2008 tarihinden bu yana aktif olarak faaliyet gösteren cep tiyatrosu yeni yüzüyle hizmete devam edecek.
 
İLK OYUN HALDUN DORMEN’DEN
 
Cep tiyatrosunun açılış oyunu Haldun Dormen’in 1954 yılında kendi cep tiyatrosunda ilk olarak sergilediği ‘’MAITRE PIERRE PATHELIN’’ olacak. Son düzenlemeleri Haldun Dormen tarafından yapılan oyunun yönetmenliğini Sahnetozu Tiyatrosu kurucusu MUZAFFER ÇAĞLAR İŞGÖREN yapıyor.
 
2008 – 2009 sezonunda 7 farklı oyun ile İzmirli sanat severlerle buluşan Sahnetozu Oyuncuları 13 Nisan Pazartesi günü saat 20.00 da ‘’Fehim Paşa Konağı’’ adlı oyun ile Dr. Selahattin AKÇİÇEK Kültür Merkezinde bir kez daha seyirci önüne çıkıyor. 56 kişilik geniş oyuncu kadrosuna sahip Sahnetozu Tiyatrosu’nun kurucusu M. Çağlar İŞGÖREN vizyonlarının İzmir de sanatı hak ettiği yere taşımak ve ulusal arenaya açılmak olduğunu belirtti.

Adres: 319 sokak no:102 Buca / İZMİR
İletişim: 0232 452 33 45 – 0555 480 72 73
www.sahnetozu.com / msn@sahnetozu.com


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here