Tiyatro Açıkça’dan Müfettiş

 

 
HOŞUNUZA GİTMEYECEK BİR HABERE HAZIRLANIN!
Gizli kaynaklardan aldığımız bilgilere göre 30-35 yaşlarında, iyi giyimli, yakışıklı bir memur aramızda dolaşmakta. Özellikle kumarhane, otel ve restoranlarda ülke çıkarlarına ters düşen eylemleri tespit eden ve haklarında rapor düzenleyen genç memur, son dönemin en başarılı müfettişi olarak kabul ediliyor. Kulaktan kulağa yayılan habere göre, bir çırpıda kadınların gönlünü fetheden genç memur; bir yardımcısıyla birlikte kasabanıza giriş yapmış olabilir… Tüm kurum ve kuruluşlar alarmda!

MÜFETTİŞ GELİYOR!
Tiyatro Açıkça, dünya klâsiklerinden, Gogol’ün yazdığı Müfettiş adlı oyunu Sertaç Ayvaz’ın rejisiyle bu sezon sanatseverlerle buluşturuyor. Yazarın “Acımak için güldürmek” amacıyla yazdığı eser, seyirciye çok tanıdık gelecek. Bu acıklı komediyi kaçırmayın!

 
 
Oyunda, kasabanın bir müfettiş tarafından denetleneceğini öğrenen başkan ve ekibi, tüm pisliklerin üstünü örtmeye çalışır. Başkanın kızı ve eşi müfettişe hayranlık besler. Başkan yandaşları birbirlerini müfettişe şikayet ederlerken, iş adamları ve halk bu kurtarıcıya sığınmaya çalışırlar. Kasabanın tüm gerçekleri ortaya çıkmış, maskeler düşmüştür.Ancak onları bir sürpriz beklemektedir. 
 
Oyunda; Onur Sarıgül, Enis Bulca, Dilek Türk, Anı Sağkan, Ali Kakkaç, Metin Sarıkaya,Itır Zeren, Barış Kıralioğlu, Gülcan Uçar Tutkun, Onur Kaplan, Ceren Gücükatalak, Begüm Kaya, Burkay Dokuyucu rol alıyor.
 

Yazan : Nikolai Gogol
Yöneten : Sertaç Ayvaz
Kostüm Tasarım-Uygulama : Aygül Sonay Güntav, Yeşim Gençtürk
Mask Tasarım-Uygulama : Tomris Kuzu
Müzik Uygulama : Burçak Çöllü
Koreografi : Anı Sağkan
Işık Tasarım-Uygulama : Süreyya Karaduman
Fotoğraf : Hande Göksan
Afiş – Grafik Tasarım : Onur Kaplan

Salon :
Kadiköy Barış Manço Kültür Merkezi

Tarihler:
31 Ocak Cumartesi : 15.30
07 Subat Cumartesi : 15.30
21 Subat Cumartesi : 20.30
03 Mart Salı : 20.30
07 Mart Cumartesi : 20.30
14 Mart Cumartesi : 15.30

Telefon:
0216 418 16 46

Adres:
Moda Cad.Caferağa Mah.Nail Bey Sok.(Caferağa Spor Salonu yanı) Kadıköy
www.tiyatroacikca.com


CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here