Sahnenin sihirli tozunu solumaya hala vaktiniz var!

 
Genel Sanat Yönetmenliğini usta oyuncu Ayla ALGAN’ın yürüttüğü Ekol Drama Sanat Evi’nin; “Bir zamanlar ben de tiyatroya merak sarmıştım…” diyen her yaştan, her meslekten kişilerin rüyasını gerçekleştirmek amacıyla programa koyduğu “SAHNEDEYİM!” adlı eğitim programının kayıtları devam ediyor!

 

Sahne tozu bir kez girmişse insanın düşlerine, gerçekleştirilmediğinde sızı veren, kavuşulmayan bir sevgilidir artık… Ekol Drama Sanat Evi; “SAHNEDEYİM!” adlı eğitim programı ile bir tiyatro oyununda rol almak isteyen ancak şimdiye kadar fırsat bulamamış olan herkesi sihirli sahne tozunu solumaya çağırıyor.

 

Program; saatleri ve içeriği itibariyle her yaştan kişiye hitap ediyor. Tiyatro sevgisini içinde yaşatan ev hanımları, yoğun iş gününün ardından enerji dolu bir ortamda rahatlamak isteyen işadamları ve işkadınları, emekli olmuş sahne tutkunları gibi pek çok kişi, bu program sayesinde “SAHNEDE!” olabilir.

 

18 yaşını doldurmuş herkesin katılabileceği eğitim programı, haftada bir gün üç saat olarak programlanmış, dört aylık bir prova sürecinden oluşuyor. Bu süreç içerisinde oyun provalarının yanı sıra, doğru nefes alma, vücut ve zihin farkındalığı ve temel diksiyon prensiplerinin öğretilmesi hedefleniyor.

 

Eğitim sürecinin sonucunda, İngiliz şair ve tiyatro oyun yazarı SHAKESPEARE’in eserlerinden yapılan derlemeler gerçek bir salonda, gerçek seyirciler karşısında sunulacak. Profesyonelce bir çalışmayı amatörce özümseme prensibine dayandırılmış çalışma, Ayla ALGAN ve Beklan ALGAN’ın süpervizörlüğünde, Ekol Drama Sanat Evi Tiyatro Bölümü Eğitmeni BİNNAZ EKREN’in yönetmenliğinde gerçekleştiriliyor.

 

Ekol Drama Sanat Evi’nin sunduğu, yıllarca gönüllerde saklanan hayalleri seyirciyle buluşturma imkânı sağlayan “SAHNEDEYİM!” adlı eğitim programına, Pazartesi, Çarşamba veya Cumartesi günleri için kayıt yaptırılabilir. Programın, 07 Mart 2009, Cumartesi günü derslerine kayıt olmak isteyenler için son başvuru tarihi 04 Mart 2009, Çarşamba günü.

 

Bilgi için: ELİF ATALAY- Poje Sorumlusu

    E – Posta: elifatalay@ekoldrama.com

    Tel: (0 212) 234 09 93

                www.ekoldrama.com 

 

 

PROGRAM DETAYLARI:

 

BAŞLANGIÇ TARİHİ: 07 Mart 2009, Cumartesi

 

SON BAŞVURU TARİHİ: 04 Mart 2009, Çarşamba

 

SÜRE: 4 Ay

           

GÜN: Haftada 1 Gün

 

PAZARTESİ        18:30-21:30  

ÇARŞAMBA        18:30-21:30  

CUMARTESİ       15:00-18:00 

 

SAAT: Günde 3 Saat

 

YER:  Ekol Drama Sanat Evi Nişantaşı

Adres: Valikonağı Caddesi Prof. Orhan Ersek Sokak No: 7 Nişantaşı

                        Tel: (0212) 234 09 93                                   

           

 

KATILIMCI SAYISI: Min.15 – Max.20 Kişi (Programa en az 15 kişi başvurduğunda sınıf açılacaktır.)

 

ÜCRET: 350 YTL + KDV (KDV bedeli %8’dir.)


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here