Mizah Dergisi ŞARLO Çıkıyor!

 
BEKSAV, 14 yıllık sanatsal üretim sürecine, yeni ve güçlü bir halka daha ekliyor. Mizah alanında yeni bir sayfa açılıyor. Politik mizah dergisi Şarlo geliyor. Aylık periyotla yayımlanacak ve tamamı renkli olan Şarlo’nun hazırlıkları son aşamada.
 
Dergimiz; saflığı, dürüstlüğü, insaniyeti, emekçilerden yana atan kalbi ve sempatikliğiyle milyonların sevgilisi olmuş Şarlo karakterinden alıyor adını. Charlie Chaplin’in hayat verdiği bu ölümsüz karakter, şimdi de bizim yaratıcılığımızla canlanacak. Dergimizin sloganı ise; “Dünyanın bütün asık suratlıları, dağılın!” olacak.
 
Mizahı lümpenlikle karıştıran, şakayı bayağı bir cinsellik sayan, espri diye argoya sarılan mevcut yayınlardan çok farklı, düzeyli ve eğlenceli bir dergi amaçlıyoruz. Çizgileriyle yalın, gündemleriyle hayatın içinden, esprileriyle yaratıcı bir mizah dergisi olacak Şarlo. Öyle bir dergi ki, bu toprakların nitelikli çizer ve yazarlarının birikimini ve ustalığını yansıtacak; Türkiye ve dünyanın gidişatına hınzırca müdahale edecek, günceli ve gündemi kahkahalarla yakalayacak.
 
Anadolu ve Mezopotamya’nın zengin anonim kültürü, Şarlo’yla dile gelecek, çizgiler ve renkler canlanacak, sesler çoğalacak. Nazım Hikmet, “neşe, kavganın musikisidir” diyordu. Şarlo, hayatımızın, kavgamızın, direnişlerimizin neşeli ve keyifli taraflarını yansıtan bir dergi olma doğrultusunda atacak adımlarını.
 
Böyle bir dergi, ancak kolektif aklın ve emeğin ürünü olarak ortaya çıkabilir. Bu yüzden, dergimize sağlayacağınız her türlü destek, bizim için büyük anlam taşıyor. Karikatür, diyalog, karakter, illüstrasyon, hikâye, foto-montaj, çizgi-dizi vb. ürünler göndermeniz, derginin düzenli bir yazarı-çizeri olmanız bizim için önemli. Çevrenizde bu dergiye bir şekilde katkıda bulunabilecek, bu dergi aracılığıyla yetenek ve becerisini değerlendirme olanağı bulabilecek yakınlarınızı, tanıdıklarınızı bize yönlendirme konusunda acele edin.
 
Dergimizin internet sitesi de açıldı. www.sarlodergisi.com adresinden bize ulaşabilir, ürünlerinizi bu siteden gönderebilirsiniz. Acil olarak da dergimizin içeriğine ve amaçlarına uygun yaratıcı bir logo çalışması için sizden yardım bekliyoruz. Bunun için, 28 Şubat’a kadar süre belirledik. 
 
Bu dergiyi birlikte çıkaralım, birlikte üretip birlikte gülelim. Mizahı, mevcut düzeni eleştirme ve değiştirme çabamızın bir aracı haline getirelim. Kahkahalarımız, sömürücülerin ve zalimlerin korkulu rüyası olsun, dost gönüllerin içine ferahlık saçsın. “Biz de varız” diyorsanız, haydi kolları sıvayın. Yapacak çok işimiz var bu yolda. Yeter ki gönüllerimiz ve fikirlerimiz ortaklaşsın. Şimdiden tüm dost yüreklere, ellere ve zihinlere başarılar diliyoruz. 


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here