Eskişehir Şehir Tiyatroları’ndan Duygu Yüklü Bir Oyun: Sırça Kümes

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2008-2009 tiyatro sezonu repertuarına yeni bir oyun daha eklemeye hazırlanıyor.
 
Pulitzer ödüllü Dünyaca ünlü oyun yazarı Tennessee Williams’ın “Sırça Kümes” adlı oyunu Mart ayı başında Eskişehirli tiyatro severler ile buluşacak.
 
Sırça Kümes” oyununu, Sahnelediği oyunlar ile son dönemde adından oldukça sık söz ettiren Yönetmen Emre Koyuncuoğlu sahneye koyuyor. Eskişehir Şehir Tiyatroları sanatçılarının yoğun bir çalışma temposu ile provalarını sürdürdüğü oyun, izleyenleri hüzünlendirip düşündürecek bir aile dramını konu ediyor. Umutları, beklentileri ve geçmişleri ile yaşayan bir ailenin, yaşamın gerçekleri ile yüzleşmesinin ya da yüzleşememesinin yarattığı hayal kırıklıklarının hikayesidir Sırça Kümes.
 
Emre Koyuncuoğlu’nun yönetimi ve Eskişehir Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Elif Melda Yımaz, Bilge Cezayirli, Sermet Yeşil ve Serhat Onbul’un oyunculuğu ile Mart ayında seyirci karşısına çıkacak olan “Sırça Kümes” Eskişehirli tiyatro severlere hüzünlü anlar yaşatacak gibi gözüküyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here