Denizli’de Tiyatro Okulu

 
Yaşam Tiyatrosu Tiyatro Kursları Devam etmektedir.
 
TİYATRO EĞİTİMİ 
 
Tiyatro eğitimi programı, tiyatromuzun gereksinim duyduğu, okuyan, düşünen, yorumlayan ve “ulusal tiyatro” anlayışı doğrultusunda evrensel olanı kucaklayan ” Tiyatrocular ” ve genel olarak ” Tiyatro Bilincine Sahip Bireyler” yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
 
DİKSİYON ( ETKİLİ KONUŞMA )
 
Güzel konuşma ve doğru beden kullanımı ile sahne ve sahnenin dışında gelişen günlük yaşamında bireyin kendini doğru ifade edebilmesini,özgüven kazanmasını ve gelişmesini amaçlar.
 
KONSERVATUAR HAZIRLIK
 
Tiyatro sanatını meslek edinmek isteyen öğrencilerimize uyguladığımız eğitim programıdır. Konservatuar hazırlık programı temel tiyatro eğitiminin yanında toplu sınıf eğitimi ve birebir çalışma sistemi ile Rol, Genel kültür ve Etkili konuşma derslerinin daha ağırlıklı çalışıldığı bir programdır.Bu program kapsamında öğrenci Devlet Konservatuarları ve Güzel Sanatlar Fakültelerinin Sahne Sanatları Bölümlerine hazırlanır…
 
OYUN YAZARLIĞI
 
Oyun Yazarlığı programı, tiyatromuzun, evrensel bakış açısına sahip, Türk ve dünya tiyatrosunun sistematik bilgisiyle donanmış, bu bilgiyi kendi yaratıcı gücünü artırmak ve harekete geçirmek için kullanabilen “yeni oyun yazarını” yetiştirmeyi amaçlamakta ve bu bağlamda tiyatro oyunu yazarlığına odaklanan bir eğitim sistemi sunmaktadır.
 
NOT: KURSLARIMIZIN SÜRESİ 8 AYDIR. HAFTADA 2 GÜN 4 SAAT OLARAK EĞİTİM VERİLMEKTEDİR.

Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here