Aydın Üstüntaş Anısına Düzenlenen Ödül Projesi

 
Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunun eski Genel Sanat Yönetmeni Aydın Üstüntaş adına , Ailesi- Ordu Belediyesi ve Ordu Sanatevi  tarafından her yıl verilen “Anadolu’da Tiyatro” projesinin  üçüncüsü bu yıl “Geleneksel  Anadolu Tiyatrosuna Emek Veren Kişi Ya da Kurum” a verilecektir.
 
Amaç; Küreselleşen dünyada Ulusal  kimliğimizle,  Uluslararasında saygın yerimizi alabilmek için Anadolu’da tiyatronun  yaygınlaşması,saygınlaşması ve vazgeçilmezliği önem kazanmaktadır. Sanatın düşünen, tartışan, seçen insan ve dolayısıyla çağdaş toplum  oluşturmada en büyük güç olduğuna inanmaktayız. Bu nedenle ödül,  Anadolu’da sanatın, tiyatronun yaygınlaşmasında emeği geçen ,tiyatro insanlarını kurumlarını  teşvik etmek, onurlandırmak  adına  verilmektedir.

 

Bu anlamda aday olacakların veya aday önerenlerin gerekçeli başvurularını 25. Nisan. 2009 tarihine kadar gulsinustuntas@hotmail.com  e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

 

9-10 / Mayıs/ 2009 tarihinde  Ordu’da yapılacak olan  ödül proğramının  Proje  Danışmanı Gülçin Üstüntaş ‘tır. Seçici Kurul ise  şu isimlerden oluşmaktadır.

  

Ayla  KUTLU                       _ Yazar

Gülşen KARAKADIOĞLU  – Tiyatro eleştirmeni

Yavuz SEPETÇİ                     – DT oyuncusu

Sedat DEMİRSOY                  – Mavi Sahne Tiyatro Yönetmeni

Şahin ERGÜNEY                    – DT Oyuncusu

Ali  Kemal TANDOĞAN        – OBKT Gn. San. Yönetmeni

Ebru  ÜSTÜNTAŞ                   – Çan.Bel.Şhr. Tiy.Oyuncu ve Yönetmeni


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here