Kanser Teşhisi Konan Oya Başar Sağlığına Kavuştu

MEME KANSERİ TEŞHİSİ KONAN OYA BAŞAR, SAĞLIĞINA KAVUŞTU VE DUYGULARINI ANLATTI.

Geçtiğimiz yılın son günlerinde meme kanseri teşhisi konan ve geçirdiği ameliyatların ardından kemoterapiye başlayan Oya Başar, ‘Bu zor günlerimde yakın dostlarım beni hiç yalnız bırakmadı. Hepsi yanımdaydı. Beni hiç yalnız bırakmadılar. Çünkü çok güzel bir sevgi biriktirmişim çevremde. Hastayken o sevgiyi rahat rahat harcadım’ dedi.

Geçen yıl rahatsızlığına rağmen ‘Benim Annem Bir Melek’ dizisinde başrol oynayan ve rap şarkıcısından taksi şoförüne kılıktan kılığa giren Oya Başar, dizinin sezon finali yapmasıyla tedavi için Amerika’ya gitmişti. Ünlü tiyatrocu, Türkiye’ye mutlu haberlerle döndü.

Sağlığına kavuşmanın sevincini yaşayan sanatçı şimdi de ekip arkadaşlarıyla yeniden bir araya gelmenin heyecanı içinde. Tarık Ünlüoğlu, Ali Sunal, Dolunay Soysert, Şehsuvat Aktaş, Ayçin İnci, Nilgün Belgün’ün de rol aldığı ‘Benim Annem Bir Melek’ ekibi, Başar’ın dönüşüyle yeni sezon çekimlerine şampanya patlatarak başladı. Başar’ın canlandırdığı Neriman karakteri bu yıl açılışı futbol fanatiği olarak yaptı ve evini stadyuma çevirdi.

Türkiye’de ölmek için çok neden var yaşamak, daha zor

‘Benim Annem Bir Melek’ dizisinin setinde ziyaret ettiğimiz Oya Başar, ‘Hayata küsmedim, küsecek bir şey yok. Türkiye’de ölmek için çok neden var, yaşamak daha zor. Benimkinin hiç değilse tedavisi var’ diye konuştu.

Amerika’da tedavi gördünüz, tatil yaptınız, döndünüz ve ‘Benim Annem Bir Melek’ dizisi yeniden çekimlere başladı. Nasıl geçti tatiliniz Oya Hanım, neler yaptınız?

– Tatilim çok iyi geçti Allah’a şükür. Üç hafta tatil yaptım. Dinlendim, sağlığıma kavuştum ve işime başladım. Bodrum’a gittim, bol bol denize girdim. Çocuklarımla ve arkadaşlarımla keyifli bir tatil yaptım.

Levent Kırca da sizinle birlikte miydi?

– Hayır birlikte değildik ama, o da Bodrum’dan bir ev aldı. Bir kez gördüm kendisini. Orada işleriyle meşgul. Sürekli arıyor, konuşuyoruz. Çocuklarla ilgili bir şey olduğunda da hemen arıyor.

Sağlık durumunuz nasıl şimdi? Nedir son durum?

– İyi, bir ay sonra bir ameliyatım daha var. Allah kısmet ederse ondan sonra her şey bitecek. İnşallah atlatıyorum. Allah’a şükürler olsun ki şu anda ilerleme durdu. Her şeye pozitif bakmayı seviyorum. Hastalığımı en iyi şekilde geçiştirmeye çalıştım, başarılı da oldum sanırım.

Hastalığınız yüzünden hayata küsmediniz…

– Hayata küsmedim, küsecek bir şey yok. Çok şey oluyor insan yaşantısında. Yolda giderken ayağın çukura takılıyor, yine ölüyorsun. Türkiye’de ölmek için çok neden var, yaşamak daha zor. Benimkinin hiç değilse tedavisi var. Tedavisi olmayan hastalıklar da var biliyorsunuz. O yüzden o kadar pesimist bakmadım, geçeceğine inanıyordum. Üstüne gittim ve daha iyiyim şimdi. Bitti demiyorum, bu hastalıkta ‘bitti, yendim’ diye bir şey yok. Her an her şey olabilir. Herkesin başına gelebilir bu hastalık. Benim riskim biraz daha fazla. O yüzden ben biraz daha ilaçlarıma ve yaşamıma dikkat ediyorum.

Geçen sene çekimler sırasında zorlanıyor muydunuz?

– Evet, geçen sene problem yaşadım ama bugün çok hareketli birkaç sahne çektik. Bayağı iyiyim, performansım iyi. Yavaş yavaş eski performansıma kavuşuyorum.

Dizi dışında başka projeleriniz var mı?

– Ocak ayında tiyatroya başlayacağım. Dizimi çekeyim, ameliyatım da bitsin, provalara başlıyorum. Kiminle olduğu sürpriz olsun. Çok sevilen, benim yaşlarımda popüler bir arkadaşla iki kişilik bir komedi yapacağız.

Levent Bey’le sizi ortak bir projede görebilecek miyiz tekrar?

– Levent bana her zaman ‘Sana açık burası, istediğin zaman oyna’ diyor ama şu an için bu söz konusu değil. Çünkü ayrı ayrı yapıyoruz işlerimizi. Belki günün birinde…

BİRİKTİRDİĞİM SEVGİYİ HASTAYKEN HARCADIM

‘Bu zor günlerimde yakın dostlarım beni hiç yalnız bırakmadı. Ama en büyük destekçilerim tabii ki çocuklarımdı. Hepsi yanımdaydı. Beni hiç yalnız bırakmadılar. Herkese kucak dolusu sevgiler yolluyorum, beni sevdikleri için ne mutlu bana. Günümüzde sevgi zor kazanılan bir şey. Ben bu konuda çok zenginim. Çünkü çok güzel bir sevgi biriktirmişim çevremde. Hastayken o sevgiyi rahat rahat harcadım.’

Kaynak : Kelebek

Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here