U.Ü. GSF-Sahne Sanatları Bölümü, Oyunculuk Anasanat Dalı Lisans I Öğrencilerinden İki Bölümden Oluşan Etkinlik 13 Haziran 2008’de Konuklara Sunuldu

2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı’nda programına başlayan ve Oyunculuk ile Dramatik Yazarlık Anasanat Dallarından Oluşan U.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü, Oyunculuk Anasanat Dalı, Lisans I Öğrencileri ilk yıllarını, konuklara sundukları Bîçareler ve Şiir-Oyun çalışmalarından oluşan iki bölümlük etkinlikle tamamladı. Aynı zamanda Role Hazırlık II dersi kapsamında bir sınav olarak da değerlendirilen ve Doç. Dr. Nurhan Tekerek’in denetiminde gerçekleştirilen etkinlikte Neil Simon’ın Anton Çehov’un hikayelerinden oyunlaştırdığı Sevgili Doktor adlı oyundan seçilen beş tablo “Bîçareler” adıyla sunuldu. İkinci Bölümde sergilenen ve öğrencilerin hazırladığı Attila İlhan, Edip Cansever, Cemal Süreya ve Orhan Veli’nin birer şiirinden oluşan doğaçlama-oyun çalışmasıyla etkinlik tamamlandı.

Etkinlikte, Oyunculuk Anasanat Dalı, birinci sınıf öğrencilerinden Görkem Koyuncu, Lalizer Kemaloğlu, Nihal Usanmaz, Emre Işık, Mert Altınışık, Özge Gönan, Elif Küçükkoyuncu, Sıdıka Derya Gümral adlı öğrenciler rol aldı. Dramaturgi sürecine Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı, Lisans I öğrencilerinin de katkıda bulunduğu etkinlikte ışık, efekt tasarımını da, yine aynı anasanat dalı öğrencilerinden Kemal Burhan Şahin, Gürkan Karaoğlu , Erdem Temmuz İlhan adlı öğrenciler görev yaptı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here