Mitos Boyut 3. Oyun Yazma Yarışması Şartnamesi

Mitos-Boyut Tiyatro Yayınları
3. OYUN YAZMA YARIŞMASI ŞARTNAMESİ (2008)
 
Mitos-Boyut Yayınları’nın her yıl düzenlemekte olduğu, 2008 yılına ilişkin OYUN YAZMA YARIŞMASI Şartnamesi aşağıdadır.
 
A- AMAÇ
Yayınevimiz bu yarışmayı, yeni/genç yazarları oyun yazmaya özendirerek, tiyatro edebiyatımıza yeni oyunlar kazandırmak ve bunları yayınlayarak topluma tanıtmak amacıyla yapmaktadır. Böylece, tiyatro sanatında yeni biçim ve alternatif arayışlara yönelecek yeni/genç yazarların çalışmaları değerlendirilmiş olacaktır.
 
B- KATILIM KOŞULLARI
1. Yarışmaya ‘yeni/genç oyun yazarı olarak’ herkes katılabilir.
2. Konu sınırlaması yoktur. Oyunlar, özgün yeni çalışmalar olacaktır; roman, öykü, şiir, anı, oyun vb. gibi yapıtlardan yapılmış uyarlamalar ile çocuk oyunları ve kısa oyunlar yarışma dışıdır.
3. Oyunlar, son başvuru tarihine kadar hiçbir yerde yayınlanmamış, ödenekli veya profesyonel tiyatrolarda oynanmamış, yarışmalarda ödül almamış olmalıdır.
4. SEÇİCİ KURUL’un derecelendirmeden seçeceği üç oyun bir arada tek kitap halinde yayınlanacak ve kazanan her yazara 500’er (beşyüz) YTL telif ücreti ödenecektir.
5. Oyunlar, 30 Haziran 2008 tarihi akşamına kadar, dijital ortamda, disket/CD ile yayınevine bizzat teslim edilmeli/posta ile gönderilmeli veya internet aracılığıyla mitosboyut@gmail.com adresine e-mail ile iletilmelidir.
Yayınevinin adresi: Ağa Çırağı Sokak 7/2 Gümüşsuyu-34437 İstanbul (Tel. 212. 249 87 37-8)
6. Başvuruda bulunanlar, adlarını, adreslerini, kısa özgeçmişlerini ve telefon numaralarını, gönderilen oyun metninin başına açıkça yazmalıdırlar. Kimliği yazılı olmayan metinler yarışma dışı tutulur.
C- SONUÇLAR
Seçici Kurul’un değerlendirme sonuçları, 15 Ekim 2008’de açıklanacaktır. Sonuçlar yarışmaya katılan herkese E.mail veya posta ile iletilecektir.
D- ÖDÜLLER
Kazanan üç yazara, 15.Ekim. 2008 tarihindeki satış fiyatlarımız üzerinden, kendilerinin seçeceği yayınevimize ait 1.000 (bin) YTL tutarında tiyatro kitabı armağan edilecektir.
 
F- SEÇİCİ KURUL
Prof.Dr. Metin Balay Yeditepe Üniversitesi GSF. Tiyatro Bölümü Başkanı; oyun yazarı.
Ragıp Yavuz İstanbul Şehir Tiyatroları rejisörü.
Funda Özşener Oyun yazarı.
Yrd. Doç. Dr. Gülayşe Temeltaş Öğretim Üyesi; oyuncu.
Doğan Korkmaz Mitos-Boyut Yayınevi temsilcisi, dramaturg.


CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here