İzmir Tiyatro İzmir Tiyatro İzmir (Ulaş Tuzak)

ulas_tuzak.JPG”> Neden böyle bir başlık attım sizce?

Çünkü Tiyatro denilince akla İzmir, İzmir denilince akla tiyatro gelsin diye..
Ben İstiyorum ve diliyorum ki, İzmir Türk tiyatrosuna yön veren bir şehir olsun.. Bunun için durmadan gece gündüz çalışıyoruz..

İstanbul artık kısırlaşmış durumda.. Tiyatroyu daha verimli topraklara taşımak zorundayız.. Akla hemen İzmir geliyor şüphesiz..

Asırlardır romalılara ve bizanslılara ilham kaynağı olmuş İzmir şimdi bizim elimizde.. Yıllardır İstanbul’u sömürdük, kuruttuk ve artık İstanbul’u nadasa bırakmak gerekir..

Elimizde İzmir gibi bir malzeme var bunu değerlendirmeliyiz.. Hem insanıyla, hem doğasıyla hem de kültürüyle tiyatro için bulunmaz bir fırsattır İzmir.. Yazarlara ilham veren, oyuncuları coşturan bir kenttir İzmir..

Bergama, Selçuk, Efes, Çeşme .. İzmir’in inci taneleridir.. Hele Efes’te oyun oynaması kadar eşsiz bir duygu yoktur.. İnsan kendini yüzyıllar öncesindeymiş gibi hissediyor da bir garip oluyor.. Yapay tiyatrolarda değil, antik tiyatrolarda belli oluyor kimin tiyatrocu olduğu..

Ben bir tiyatro aşığı, delisi, sevdalısı, manyağı, psikopatıyım.. Tiyatro denilince akan sular durur benim için.. Çünkü Tiyatro benim yaşam tarzımdır.. Hayatımı Tiyatro üzerine kurmuşum ve bütün olaylar onun etrafında dönmekte..

Evet İzmir’de yaşıyorum ve Tiyatro’yu İzmir’den tüm dünyaya duyurmak niyetindeyim.. Başarıların hiçbir zaman hiçbiryerde gözardı edilemeyeceğini birkez daha kanıtlayacağım.. Bunun ilk örneği Bademler köyüdür.. Hemen hemen tüm Türkiye’nin tiyatro ile tanıdığı bir köydür Bademler köyü..

İşte İzmir’de tüm dünyada Tiyatrosu ile tanınacaktır.. Tiyatro İzmir’in, İzmir’de Tiyatronun simgesi olacaktır..

İzmir Tiyatro, Tiyatro İzmir, İzmir Tiyatro İzmir Tiyatro…

Ulaş Tuzak

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here