Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Çehov’un ‘Bir Evlenme Teklifi’ni oynuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ünlü Rus tiyatro yazarı Anton Çehov’un ‘Bir Evlenme Teklifi’ ile ‘Ayı’ adlı kısa oyunlarını, Yıldırım Belediyesi Adile Naşit Sahnesi’nde beğeniye sunuyor.
Çağdaş dram sanatının kurucusu Anton Çehov’un kaleme aldığı güldürülerinden olan ‘Bir Evlenme Teklifi’ ve ‘Ayı’, 18 Ocak Cuma (yarın) akşamı saat 20.30’da Yıldırım Belediyesi Adile Naşit Sahnesi’nde sahnelenecek.

Çehov’un eşsiz karakterlerinin gözüyle yaşam ve insanoğlunun tuhaflığını konu alan oyunları izlemek isteyen sanatseverler ‘Bir Evlenme Teklifi’nde bir türlü gelemeyen evlenme teklifine, ‘Ayı’da ise kocasının ölümüyle hayata küsen bir kadının alacaklılarla mücadelesine tanıklık ediyor. Adile Naşit Sahnesi’nde ilk kez geçtiğimiz hafta sahnelenen ve Yıldırımlı tiyatroseverlerden büyük ilgi gören Çehov’un kısa oyunları, izleyicilere kahkaha dolu anların garantisini veriyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, en sevilen oyunlarını Tayyare Kültür Merkezi, Çocuk Sanat Evi ve Karagöz Müzesi’nin yanı sıra Adile Naşit Sahnesi’nde de sahnelemenin heyecanını yaşadıklarını söyleyerek, sanatseverleri oyunlarını izlemeye davet etti.


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here