ÜCRETSİZ TİYATRO KURSUNA KATILIM BAŞLIYOR

 
Gelişen Tiyatro hayatı içerisinde, gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda,Tiyatro ile uzaktan veya yakından ilgilenen sanatseverlerin, tiyatro ile sahnede buluşmasını sağlamak için, Dar gelirli kimselerin, yüksek ücretlerle verilen kursların dışında alternatif ücretsiz kurs olanağı sunarak, onlarında aktif olarak tiyatro eğitimi almasını sağlamak,Tiyatro severleri bir araya getirmek,Sanata ve Tiyatroya ilgiyi artırmak,Tiyatro sanatının yaygınlaşmasını sağlamak,Tüm halk kesimlerinin sanatsal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmak,Tiyatro alanında ki yeni projeleri desteklemek ve tiyatrocu oyuncu,yönetmen,yazar,sahne tasarımcısı vb.) yetiştirmek,Bu alanda öncülük ederek, bilinçlendirmek amacıyla, Oyun Sahnesi ve Kocaeli İl Kültür Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenleyeceği ve 3 aylık süreler ile verilecek olan ÜCRETSİZ birinci tiyatro kursunun kayıtları 27 Aralık Perşembe günü başlayacak olup, 15 Ocak 2008 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar sürecektir.
 
Eğitim süresince, tiyatro, tiyatro tarihi, sahne sanatları, doğaçlama, rol ve mimik, sahne hareketleri, diksiyon, tiyatro oyunlarından seçme oyunlar izlenmesi, dekor ve teknik çalışmalar, sahne ve seyirci iletişimi hakkında gerekli bilgi ve çalışmalar katılımcılara aktarılacaktır. Sabancı Kültür Sitesinde yapılacak olan, 15 yaş altı ve 15 yaş üstü olmak üzere, iki sınıf halinde en az 20 en çok 60 kişiden oluşacak ve olan kursa Başvurular, internet üzerinden e-postayla iletisim@oyunsahnesi.com adresine , www.oyunsahnesi.com adresi üzerinden ve Sabancı Kültür Merkezindeki il kültür müdürlüğünden temin edilecek önceden hazırlanmış başvuru formları aracılığı ile yapılacaktır. Başvuru koşulları yaş sınırlaması olmadan herkese açıktır. Katılımın fazla olması koşulu ile kursa ön eleme yolu ile öğrenci alınacaktır.
 
A.Serdar Önür
Oyun Sahnesi Kurucusu ve Yönetmeni
GSM : 0543 3655421 – 0536 5698682

Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here